loading

رسم های مربوط به ورود عروس و داماد به مراسم

ورود عروس و داماد

ورود عروس و داماد به سالن

به منظور حفظ سنت‌ها و ارزش‌های ایرانی وهم چنین روسومی که از گذشته تا به امروز درباره ازدواج مرسوم بوده است، تشریفات مجالس لشکری مقالاتی را برای بیان این سنت‌های ویژه مهیا ساخته است و از شما عزیزان خواهشمندیم که نسبت به مطالعه آن‌ آقدام کرده و اطلاعت خود را ارتقا بدهید. در این مقاله به رسوماتی که مربوط به ورود عروس و داماد عزیز می‌باشد، می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

ازدواج یکی از مهم‌ترین سنت‌های پسندیده‌ای است که در دین اسلام بسیار بر آن تاکید شده است و هم‌چنین از گذشته تا به امروز بسیار مورد توجه بوده است. تشریفات و خدمات مجالس لشکری، با برگزاری مراسم باشکوه و مجلل در خدمت زوج‌های جوان بوده و منحصر به فردترین خدمات برگزاری مجالس عروسی را ارائه می‌دهد.‌ با برگزاری مراسم عروسی و ازدواج  خود در باغ ، خانه عقد  و سالن عقد این اطمینان را داشته باشید که از خدمات درجه یک بهرمند خواهید بود و هم چنین جشن عروسی شما نسبت به سایر اقوام و نزدیکان خود متفاوت و مدرن‌تر خواهد بود‌.

 

لحظه ورود عروس و داماد به مراسم

یکی از مهیج ترین قسمت‌های جشن‌ عروسی، لحظه‌ی ورود عروس و دامادها به محوطه برگزاری عروسی و یا تالار می‌باشد. از گذشته تا به امروز رسم بوده که زمان ورود عروس و داماد اقوام درجه یک به استقبال عروس و داماد بروند.

هنگامی که عروس و داماد از ماشین پیاده شده و کمی به محوطه نزدیک می‌شوند، مادر داماد دو عدد تخم مرغ را که به زیباترین شکل ممکن تزیین و کادو پیچ شده است زیر پای عروس و داماد می‌گذارند تا از روی آن رد شودند. ایرانیان معتقدن ردشدن از تخم مرغ چشم بد را از زندگی عروس و داماد جوان دور کرده و هیچ گاه چشم نخواهند خورد. ایرانیان در گذشته معتقد بودند زمانی که عروس و داماد قدم به روی تخم مرغ می‌گذارند، اگر تخم مرغ عروس زودتر از داماد بشکند، همیشه بر داماد مسلط خواهد بود و برعکس اگر داماد اول و زودتر تخم مرغ زیر پای خود را بشکند عروس تابع حرفای او خواهد بود.

در مقابل عروس و داماد رسم می‌باشد که اسپند دود کنند تا عروس و داماد چشم‌ نخورند. داماد نیز باید به فردی که اسپند را دود می‌کند هدیه‌ای به عنوان انعام که معمولا وجه نقد است پرداخت کند. هم چنین بر سر عروس وداماد نقل نیز می‌پاشند.

وقتی عروس وداماد وارد محوطه یا تالار عروسی می‌شوند با تمامی اقوام سلام و احوال‌پرسی کرده و سپس به جایگاه ویژه عروس وداماد می‌روند.

امروزه هنگام ورود عروس و داماد از مراسم‌های آتش بازی که طرفداران ویژه خود را دارد بسیار استفاده می‌شود. برنامه آتش بازی هیجان ورود عروس و داماد را بیشتر از قبل می‌کند.

 

تشریفات مجالس و تشریفات عقد لشکری از شما عزیزان خواهشمند است، که اگر مراسم و رسوم ویژه‌ای برای ورود عروس و داماد دارید، حتما از قبل با تیم مشاوره و پشتیباتی در جریان بگذارید تا بهترین‌ها را برایتان ارائه دهند.

اینستاگرام ما

برای مطالعه مقاله آتش بازی در مراسم عروسی، اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *