loading

همه چیز درباره ی محضر ازدواج

همه چیز درباره محضر ازدواج

 

محضر ازدواج مکانی است که تمام افراد در هنگام ازدواج به آن مراجعه می نمایند. افراد باید از لحاظ شرعی و قانونی قرارداد ازدواج را برقرار نمایند. محضر  تمام شرایط زوج و زوجه را بررسی نموده و در صورتی که مانعی برای ازدواج آن ها پیدا نشود، عقد ازدواج برقرار می گردد.

تشریفات عقد

مدارک مورد نیاز برای محضر

باید بدانید که برای برگزاری مراسم عقد باید مدارکی را به محضر بدهید. مدارک شناسایی مانند شناسنامه، کارت ملی زوجین و شاهدان ازدواج. نتیجه آزمایش خون نیز حتما باید به محضر تحویل داده شود. قبل از ازدواج باید آزمایشی را برای ناهنجاری های آینده فرزند انجام داد. این آزمایش خون جزو مدارکی است که حتما باید به محضر بدهید تا عقد ازدواج شما بسته شود. بهتر است این مدارک را یک روز قبل به محضر ازدواج تحویل دهید.

 

ویژگی های یک محضر خوب

عروس و داماد باید قبل از اقدام به مراسم عقد حتما محضر را ببینند. برخی از زوجین مراسم خود را تنها در محضر برگزار می کنند و مهمانان خود را به محضر دعوت می نمایند. دکوراسیون زیبا و مناسب، نظافت و تمیزی و تعداد صندلی ها برای مهمانان شما از اهمیت زیادی برخوردار است. در صورتی که محیط محضر ازدواج مطابق سلیقه شما باشد می توانید از آن مکان برای مراسم عقد خود استفاده نمایید. بهتر است به سفره عقد موجود در محضر نیز توجه زیادی داشته باشید زیرا قرار است در آینده به عکس های مراسم خود نگاه کنید و احساس خوبی بگیرید، نه اینکه خاطره ی بدی از مراسم ازدواج خود داشته باشید.

بهتر است قبل از رزرو حتما تعداد مهمانان را با ظرفیت محضر هماهنگ نمایید. توجه داشته باشید که مهمانان شما به مدت بسیار محدودی در محضر خواهند بود و انتظار نداشته باشید که ساعت ها در محضر  از مهمانان خود پذیرائی نمایید. هر چقدر تعداد مهمانان در این مراسم کم باشد بهتر است زیرا محضر مکانی برای سور و شادی نیست و در صورتی که قصد دارید مراسم مفصل تری را برگزار نمایید باید بعد از خارج شدن از محضر مهمانان را به خانه و یا سالنی دعوت نمایید. محضر ها تنها مکانی برای اجرای قانونی و شرعی ازدواج می باشد و قرار نیست جشنی برای مهمانان برگزار کرده و به صورت کامل پذیرایی داشته باشید. البته می توانید شیرینی را بین مهمانان پخش کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره خانه عقد به اینستاگرام ما مراجعه نمایید.

برای اطلاعات بیشتر درباره سالن عقد با ما تماس بگیرید.