loading

همه چیز درباره مراسم حنابندان


( حنابندان ؛ یک مراسم باشکوه )

در کشور عزیزمان ایران، آیین و سنت‌های مختلفی درباره مراسم‌های ازدواج  و عروسی رواج دارد که هر کدام ویژگی‌های خاص خود را دارند.

خدمات عروسی و تشریفات عروسی لوکس لشکری، برگزارکننده تمامی مراسم‌ها من جمله؛ نامزدی، حنابندان و عروسی می‌باشد.

ما دراین مقاله می‌خواهیم هر آنچه که برای برگزاری مجلس حنابندان لازم و ضروری بوده را بیان و کلیه رسوم مربوطه به حنابندان را برای شما عزیزان یادآوری کنیم. همراه ما باشید.

 

 

حنابندان ؛ یک رسم قدیمی

برگزاری مراسم حنابندان، از گذشته تا به امروز در تمامی شهرهای ایران برگزار میشده و معمولا یک شب قبل از برگزاری جشن عروسی حنابندان برگزار می‌شود.

امروزه برخی از افراد به علت سنگینی هزینه‌های برگزاری مجالس، از جشن حنابندان صرفه نظر می‌کنند. اما جشن حنابندان گاهی به مراتب بیشتر از عروسی لذت بخش بوده و باعث شادی وخوش گذرانی مهمان‌ها می‌باشد.

در مراسم حنابندان خانواده داماد باید حنا و هدایایی را که برای عروس تهیه دیده‌اند را آماده کنند. این هدایا شامل آینه و شمعدان، سرویس طلا، لباس و کفش و سایر لوازم آرایشی وبهداشتی می‌باشد.

خدمات مجالس وتشریفات مجالس لوکس لشکری در تهیه این هدایا، خدمات ویژه‌ای را برای شما عزیزان ارائه می‌دهد. توصیه می‌کنیم چندین روز قبل از مراسم حنابندان، هدایا را دراختیار تیم تداراکات تشریفات مجالس لشکری بگذارید تا به زیباترین شکل ممکن آن‌ها را آراسته و کادوپیچ کنند.

 

 

حنابندان ؛ یک مراسم باشکوه

حنابندان ؛ یک مراسم باشکوه

 

 

یک شب به یادماندنی برای عروس و داماد

این جشن در شهرهای تبریز و اصفهان جایگاه و اهمیت ویژه‌ای دارد. حتی بیشتر از جشن عروسی. جالب است بدانید که این مراسم در کشورهای دیگری همچون ترکیه مرسوم بوده و برگزار می‌شود.

گروه موزیک زنده تشریفات لوکس لشکری آهنگ‌ها و ترانه‌‌های مناسبی که با مجلس هماهنگ باشد را برای شما عزیزان آماده می‌کند‌.

جشن نامزدی برای خانواده دختر حکم خداحافظی را دارد و برگزار کننده جشن حنابندان خانواده عروس می‌باشند.

در آیین ما ایرانیان حنا بسیار با ارزش می‌باشد و حنا گذاشتن در دست، در این مراسم شگون داشته و بسیار خوش یمن می‌باشد. درگذشته بر این باور بودند که اگر دختران دم بخت حنا بردستانشان بگذارند به زودی ازدواج خواهند کرد.

برای این جشن، توصیه می‌کنیم از لباس‌های آراسته و مطابق مدل‌های روز دنیا که رنگی می‌باشند استفاده کنید. تیم خیاط و طراحان ما درمزون تشریفات لشکری، بهترین و شیک ترین لباس‌ ها را برای عروس و داماد‌های جوان تدارک دیده است.

برگزاری این مراسم در فضای باز وباغ تالار زیبایی وشکوه جشن شما را چندین برابر بیشتر می‌کند، لذا ما باغ لوکس لشکری را به شما توصیه می‌کنیم. هم چنین با منوی متفاوت و متنوع تری برای سرو شام درخدمت شما می‌باشیم.

 

 

حنابندان ؛ یک مراسم باشکوه

حنابندان ؛ یک مراسم باشکوه

 

نور پردازی و رقص نور نیز در این جشن و زیبایی آن بسیار تاثیر گذار می‌باشد‌. برای رقص با حنا معمولا همه خانواده‌ها برنامه خاصی دارند و در این مراسم، رقص و پای‌کوبی حتی بیشتر از عروسی ادامه دار می‌باشد. بعد از مراسم حنا گذاشتن در دست عروس و داماد و قرار دادن آن لای قرآن، نوبت اهدای هدایا می‌باشد که یکی از مهیج‌ترین قسمت‌های این مراسم زیبا  ‌می‌باشد.

تیم پشتیبانی و تشریفات لوکس لشکری، خواهشمند است اگر رسوم خاصی برای برگزاری حنابندان دارید، حتما زودتر با ما درمیان گذاشته تا درجه یک ترین ها را برایتان مهیا کنیم.

خشنودی و رضایت قلبی شما، تمام هدف تشریفات عروسی و تشریفات مجالس لوکس لشکری می‌باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *