loading
شیربها

شیربها، یک رسم قدیمی

تشریفات و تشریفات مجالس لشکری، ‌برگزار کننده تمامی مجالس مربوطه به ازدواج اعم از مراسم عقد ، نامزدی، شیرینی‌خوران، حنابندان و مراسم عروسی به باشکوه‌ترین شیوه ممکن می‌باشند. ‌کلیه خدمات ارائه شده در تشریفات عروسی لشکری منحصر به فرد بوده و به جرئت می‌توان گفت که کیفیتی برابر سطح بین المللی دارند. تیم تشریفات مجالس و سالن عقد لشکری، ضمن برگزاری مراسمات لاکچری، مقالات ویژه‌ای را برای افزایش سطح آگاهی زوج‌های جوان نسبت به مراسمات ویژه ازدواج وعروسی، تدارک دیده و در اختیار شما خوبان قرار می‌دهد تا با آگاهی کامل مراسمات خود را برگزار کنید. اگر به زودی تصمیم برای برگزاری مجالس عروسی و عقد خود دارید، توصیه می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید. دراین مقاله به موضوغ مهم شیربها خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

همه چیز درباره شیربها ؛

به مبلغی که خانواده عروس در مقابل ازدواج دخترشان و رضایت برای وصلت از خانواده داماد دریافت می‌کنند شیربها می‌گویند. گرفتن این هدیه بدون رضایت طرفین حرام می‌باشد.

خانواده دختر حق ندارند بدون رضایت داماد چیزی را به این عنوان از او بگیرند و درغیر این صورت آن مبلغ از نظر شرعی حرام و نامشروع می‌باشد. از این جهت خانواده‌‌ها قبل از ازدواج و در مراسم خواستگاری درباره این موضوع و مهریه صحبت کرده و به توافق می‌رسند.

نقل شده است که حتی اگر داماد رضایت قلبی نداشته و تنها برای اینکه رضایت خانواده عروس برای وصلت را جذب کند مجبور به پرداخت شیربها گردد، آن مبلغ حرام می‌باشد.

شیر بها مالی است به عنوان هدیه. بنابراین پرداخت خمس برآن واجب نیست و خمس ندارد. مهریه و شیربها دو مقوله جدا از هم می‌باشند و این هدیه به خانواده عروس تعلق می‌گیرد. درصورتی که مهریه به شخص عروس تعلق دارد. شیر بها را نیز همچون مهریه می‌توان بخشید و نگرفت.

امروزه در برخی از استان‌های کشور عزیزمان به ویژه در روستاها شیربها رسم بوده و همگی آن را دریافت می‌کنند. برخی معتقد هستند که آن در واقع کمک خرجی می‌‌باشد برای خانواده عروس تا با آن مبلغ جهازی را برای دخترشان تدارک دیده و آماده کنند.

رسومات هر کشور به مانند شناسنامه و تاریخ آن سرزمین می‌مانند، لذا مطالعه و بررسی آن‌ها بسیار واجب می‌باشد. از این جهت تیم تشریفات عروسی و تشریفات مجالس لشکری به موضوع مهم شیربها پرداخته است. برخی معتقد هستند که شیربها نتیجه تلاش‌ها و زحمات خانواده برای بزرگ کردن دخترشان می‌باشد و حتما باید با رضایت کامل پرداخت گردد.

 

تشریفات عقد و خانه عقد لوکس لشکری، برای تمامی زوج‌های جوان آرزوی سعادت و خوشبختی داشته و آماده برگزاری مجالس مجلل عروسی برای شما عزیزان می‌باشد.

برای مطالعه مقاله: مهریه و قوانین مربوط به آن اینجا کلیک کنید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *