loading

با این روش دسته گل عروس را انتخاب کنید

دسته گل عروس

دسته گل عروس

دسته گل عروس یکی از مهم‌ترین مقوله‌هایی است که برای برگزاری مراسم عروسی و مجالس مربوط به آن باید مورد توجه همگان قرارگیرد. از گذشته مرسوم است که عروس در لحظه ورود به مجلس، گل دردستان خود داشته باشد و حتی در پایان عروسی نیز مراسم ویژه پرتاب دسته گل به سمت دختران مجرد مرسوم می‌باشد. در این مقاله می‌خواهیم اطلاعات مختصر و کاربردی را  در رابطه با گل عروس و دسته گل‌ساقدوش‌ها در اختیار شما خوبان بگذاریم همراه ما باشید.

 

چگونه دسته گل عروس جدید و مدرنی انتخاب کنیم؟

در انتخاب دسته گل قبل از هر چیزی سلیقه عروس و دامادهای جوان اهمیت دارد و البته هم‌خوانی و ترکیب رنگ مناسب با لباس عروس نیز در انتخاب آن تاثیر گذاراست. دسته گل  ساقدوش‌ها نیز باید باهم ست و هماهنگ باشد. امروزه ساقدوش‌ها از تاج گل نیز استفاده می‌کنند.

 

معانی گل‌های بکار رفته در دسته گل شما

هر یک از گل‌ها معانی خاصی را منتقل می‌کنند. به عنوان مثال ما می‌دانیم که رز سرخ نماد عشق و علاقه است. با توجه به این ویژگی‌گل‌ها، دسته گل و حتی گل‌آرایی انجام می‌شود. البته لازم به ذکر است که دست‌گل نامزدی، حنابندان و عروسی کاملا متفاوت بوده و نمی‌توان از دسته‌گل‌های تکراری استفاده کرد.

 

رُز صورتی

گل رز صورتی نشان نجابت، آرامش و طمانینه می‌باشد و صورتی رنگ مورد علاقه اکثر دختران و بانوان می‌باشد و آرامش خاصی را که این رنگ دارد، ترکیب مناسبی برای آرایش دسته گل می‌باشد.

 

گل نخود شیرین (sweet pea)

این گل بسیار خوشبو و معطر بوده و حس خوشایندی را به همراه می‌آورد.

 

هماهنگی دسته گل با لباس عروسی

همانطور که قبلا گفتیم دسته گل عروس باید از نظر رنگ و ابعاد با لباس عروس جوان هماهنگی داشته باشد. به عنوان مثال اگر لباس نامزدی به رنگ آبی باشد باید از گل رز آبی استفاده کرد و رز سرخ گزینه و پیشنهاد مناسبی نیست.

 

انتخاب گل با توجه به تم و فصل عروسیتان

گل های مختلف با توجه به تغییر فصول نیز تغییر کرده و برای انتخاب گل‌ دسته گل عروس ، باید به فصل و تم توجه بسیار داشت. مثلا در فصل پاییز استفاده از گل‌های سرخ، نارنجی و زرد پیشنهاد خوب و مطلوبی است، البته استفاده از گل‌های غیر طبیعی و مصنوعی نیز امروزه بسیار رواج داشته و قابلیت ماندگاری بسیار بالایی دارند.

 

ایده گرفتن از گل آرایتان

قبل از انتخاب گل عروسی، حتما از چندین مدل و ژورنال گل عروس دیدن حاصل فرمایید و سلایق وعلایق شخصی خود را به گل‌آرایتان گفته و ایشان را در جریان بگذارید. به عنوان مثال برای برخی از افراد از دسته گل‌هایی که مدل آبشاری دارند خوششان می‌آید و برخی علاقه مند هستند تنها از یک نوع گل در دسته‌گل عروسی استفاده نمایند. توجه داشته باشید که برخی از افراد به بعضی از گل‌ها آلرژی و یا حساسیت دارند.

 

انتخاب دسته گل عروس باتوجه به نوع عروسی، جشن نامزدی ، عقد و حنابندان متفاوت بوده و خواهشمندیم که تمامی این موارد را با پرسنل گل‌آرایی تیم تشریفات و تشریفات عقد لشکری در میان بگذارید تا با کیفیت و درجه یک ترین‌ها را برایتان ارائه دهند.

 

برای مطالعه مقاله: انتخاب کارت عروسی به بهترین روش، اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *