instagram    aparat  pinterest  linkedin  facebook  twitter پيام لشکري 09121013235
میز شام عروسی در تالار را چطور چیدمان کنیم

میز شام عروسی در تالار را چطور چیدمان کنیم

نحوه چیدمان میز شام عروسی

نحوه چیدمان میز شام عروسی از مواردی است در برگزاری عروسی دارای اهمیت بسیاری بوده چرا که تمامی غذاهای عروسی بروی آن سرو می شود و تزئینات میز شام عروس و داماد در آن شب بسیار چشم گیر بوده و میهمانان توجه خاصی را به آن می کنند.
حتی ممکن است دوستان و آشنایان را از تزئینات و نحوه ی چیدمان میز عروسی شما عکس های تزئینی گرفته و بعدها جهت مرور خاطرات به آنها رجوع کرده و آنها را تماشا کنند.
بنابراین هرچه غذاها بهتر چیده شوند میز شام هم از نظر اندازه و ابعاد مناسب باشد قطعا تاثیر بیشتری در اجرای مراسم عروسی شما خواهد داشت.
اینروزها اهمیت این موضوع به قدری است که عروس و دامادها قبل از رزرو محل برگزاری عروسی خود از موسسات تشریفاتی نمونه هایی از عکس میزهای شام را در خواست کرده تا از کیفیت مناسب و مطلوب آن مطمئن شوند.
بهترین میز شام عروسی در تالار مجلل هم می تواند توسط کارکنان تشریفات و خدمات عروسی چیده شوند و هم عروس و داماد اگر طرح خاصی را مد نظر دارند می توانند میز شام را خودشان بچینند.
میز شام می بایست در قسمتی قرار گیرد که در معرض دید مهمانان باشد.این نکته را فرامش نکنید که این میز تنها یکبار در زندگی شما عروس و داماد گرامی چیده می شود بنابراین باید تلاش خود را برای هر چه زیباتر شدن آن به کار بست.

چیدمان میز شام عروسی و یا تزیین میز شام عروسی شیک شامل مراحلی است که در ادامه بیشتر توضیح میدهیم که میز وشام عروسی و میز شام عروس و داماد چه ویژگی هایی داشته باشد.

 

چیدمان میز شام عروسی در تالار

((تشریفات مجالس و باغ تالار لشکری ارائه دهنده بزرگترین و بهترین خدمات مجالس عروسی, عقد, نامزدی, همایش و سمینار در ایران.))

میز شام عروس و داماد چه ویژگی هایی داشته باشد

برای اینکه یک نمایی زیبا در فیلم وعکس عروسی خود ایجاد کنیم باید به چیدمان و تزیینات میز شام عروسی توجه ویژی کنیم که در ادامه بیشتر توضیح می دهیم.

 انتخاب رومیزی جذاب است : 

یکی از مهمترین فاکتورهای چیدمان شیک میز شام عروسی خوب انتخاب رومیزی جذاب است.  سعی شود از رومیزی ها کار شده جذاب و گیرا  و دارای نگین و یا منجوق دوزی باشد بسیار شیک و مناسب استفاده شود. تزیینات زیبا و جذابیت رومیزی توانایی آن را دارد تا زیبایی میز شام را چندین برابر کند. البته استفاده از نوارهای رنگی در انتها و لبه های رومیزی و استفاده از ربان و پاپیون در قسمت پایین رومیزی آنها را زیباتر می کند. و در انتخاب رنگ رو میزی نیز باید دقت شود بطور مثال رنگ رومیزی باید با رنگ دیوار های تالار هم خوانی داشته باشد.

 گل آرایی میز شام عروسی می تواتد جلوه بسیار زیبایی به  دهد

در تشریفات مجالس برای آراستن میز شام می توان از گل هایی   گل طبیعی همچون رز، سوسن، آنتوریوم قرمز و گل رز و داوودی و میمون برای روی میز عروس و داماد است. سایر گل های موجود سالن و باغ عروسی می تواند مصنوعی باشد. به خاطر داشته باشید که اندازه این گل ها باید با سایز میز متناسب باشد و هر چه ساقه های این گل ها کشیده تر باشد بر جذابیت و زیبایی میز می افزاید. اگر رنگ گلها با یکی از عناصر سفره مانند رومیزی یا دستمال ست سوند بسیار مطلوب خواهد بود.  بهتر است از گلدان بلور نسبتا کشیده استفاده کنید.

گل آرایی میز شام عروسی

شمع های زیبای تزیینی

می توانید با شمع های بسیار زیبا تزیینی به میز شام عروسی جلوه ای رمانتیک و زیبا بدهید. شمع از عناصر ضروری سفره آرایی و تزیینات میز شام عروسی شمع هایی هستند که زیبایی سفره را دوچندان میکند و می بایست در دو طرف گل ها قرار داده شوند.  فراموش نکنید که هنگام صرف شام حتما شمع ها را روشن کنید. و همچنین مانند موارد دیگر رنگ شمع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و با رنگ دیوارها س تالار و رومیزی هم خوانی داشته باشد.

برای تزیین میز شام عروسی از شمع استفاده کنید

انتخاب لیوان مناسب برای نوشیدنی ها 

شاید با خود اینگونه بیاندیشید که اگر برای هر نوشیدنی لیوان بخصوصی در نظر بگیرید خیلی بهتر است اما این روش  کاهش زیبایی میز کارایی دیگری نخواهد داشت و این نکته را بخاطر داشته باشید که شلوغ بودن میز شام از زیبایی آن می کاهد. یکی دو لیوان شیک و مجلسی کافی خواهد بود.

دستمال سفره و نحوه قرار گیری آن بر روی میز شام عروسی

از مهم ترین عناصر تزییناتی میز شام در خدمات مجالس دستمال سفره است که باید با دقت و سلیقه زیاد تا خورده و بر روی بشقاب قرار داده شود میتوانید با استفاده از حلقه دستمال هم می توان دستمال سفره را زیباتر کرد.انتخاب رنگ مناسب دستمال سفره از موارد مهم تزیین میز شام عروسی می باشد که باید به آن توجه شود.

طرز قرار دادن قاشق و چنگال و کارد میوه خوری بر روی میز شام عروسی 
قاشق و چنگال ها باید در کنار بشقاب ها قرار بگیرند. نحوه قرار گرفتن قاشق و چنگال و چاقو اهمیت زیادی دارد. در عین حال نباید قاشق کوچک دسرخوری را فراموش کنید. بشقاب هایی که بر روی میز قرار می گیرند، باید برای غذا و سالاد جداگانه انتخاب شوند. برای سالاد پیش دستی های کوچکتر و برای غذا، بشقاب های بزرگ را بر روی میز قرار داد.

تزیین قاشق و چنگال میز شام عروسی

 نکات سفره آرایی در تزیین شام، پیش غذا و  سالاد
برای چیدمان غذا، پیش غذا، سالاد و فینگر فود باید از تکنیک های سفره آرایی استفاده کرد. برای مثال سالاد می تواند به زیبایی تمام تزئین شود. رنگ و اجزای سالاد هم اهمیت زیادی دارد. بهتر است بین رنگ سالاد با سایر اجزای سفره هماهنگی وجود داشته باشد. می توان غذای عروس و داماد را با استفاده از رنگ زعفرانی و زرشک به صورت مخصوص تزئین کرد.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید