پیام لشکری 09121013235

اجرای موزیک یا موسیقی زنده در تالار و رستوران برای مراسم

اجرای موسیقی زنده

شاید در گذشته افراد فقط برای سرو غذا به تالار یا رستوران می رفتند، امّا امروزه کارکرد تالارها و رستوران ها تا حد زیادی متفاوت شده است. در حال حاضر، آن ها به مکانی برای تفریح افراد تبدیل شده اند. به ویژه در فصل زمستان که رفتن به پارک، دامن طبیعت و دیگر مراکز تفریحی روباز سخت است، مردم ترجیح می دهند به رستوران بروند و حال و هوایی عوض کنند. با درک این مسائل، فعالان عرصه تالار و رستوران به فکر ارائه موزیک زنده افتاده اند. در ادامه بیشتر با این موضوع آشنا می شوید. با ما همراه باشید.

 

پخش موزیک در تالار و رستوران ها چه مزایایی دارد؟
همانطور که در بالا گفتیم، امروزه خدمات متنوعی در تالارها و رستوران ها ارائه می شود تا مشتریان احساس بهتری داشته باشند و از اینکه در آن رستوران یا تالار خاص هستند، شادمان باشند. حال سوال اینجاست که پخش موزیک زنده در تالار و رستوران ها چه مزایایی دارد؟ پاسخ این سوال در ادامه آمده است:

اجرای موزیک یا موسیقی زنده

اجرای موزیک یا موسیقی زنده

شاد کردن محیط
شادی یکی از مهمترین نیازهای انسانها به ویژه در دنیای مدرن و ماشینی امروز است. یکی از مهمترین ابزارها برای ایجاد شادی در افراد نیز همین موزیک است.

سرگرمی
یکی دیگر از مزایای پخش موزیک زنده در تالار و رستوران ها این است که افراد سرگرم می شوند. حتماً برای شما هم پیش آمده است که به رستوران رفته اید و در زمان انتظار برای آماده شدن غذایتان، کلی حوصله تان سر رفته است. امّا اگر یک موزیک در حال پخش باشد، احتمالاً لذت بیشتری را تجربه خواهید کرد!

جذب مشتری
این مزیت پخش موزیک، محبوب صاحبان رستوران ها و تالارهاست. اگر موزیک ها به درستی انتخاب شوند و به نیازهای احساسی مشتریان به خوبی پاسخ بدهند، می توانند به مراجعه مجدد آنان به رستوران و یا تالار مورد نظر منجر شوند و این چیزی است که صاحبان رستوران ها و تالارها به دنبالش هستند.

نتایج یک تحقیق درباره تأثیر پخش موزیک بر جذب مشتری
تأثیر پخش موزیک بر جذب مشتری یک موضوع جدی است، به طوریکه یک مرکز تحقیقات بین المللی موسیقی، اقدام به انجام تحقیقی در این باره کرده و به نتایج جالبی نیز رسیده است. در این بررسی، درباه تاثیر موسیقی بر روی آمار فروش رستوران ها تحقیق شده است. این بررسی طی 16 روز و در هنگام عصر انجام شد و مشتریان به تناوب در معرض انواع موسیقی قرار گرفتند. در این 16 روز از موسیقی های پاپ و کلاسیک استفاده شد. در برخی روزها نیز هیچ موسیقی ای پخش نشد. مدت زمانی که هر مشتری برای صرف پیش غذا، غذای اصلی و دسر صرف می کرد، به عنوان زمان کلی در نظر گرفته شد.

نتیجه بررسی نشان داد که وقتی موسیقی کلاسیک پخش شد، مردم مدت زمان نسبتاً طولانی ای را در رستوران ماندند و غذای بیشتری خوردند. امّا وقتی موسیقی پاپ پخش شد، مردم مدت زمان کمتری را نسبت به حالت اول برای صرف غذا اختصاص دادند، آنان کمتر در رستوران ماندند و کمتر غذا خوردند. در حالت سوم که هیچ موزیکی پخش نشد، مردم کمترین مدت زمان را در رستوران صرف کردند و نسبت به دو حالت اول غذای کمتری خوردند. در نتیجه، می توان این طور گفت که پخش موسیقی تأثیر زیادی بر باز شدن اشتهای مشتریان، ماندن آنان در رستوران و افزایش فروش دارد.

نتیجه گیری

آنچه در بالا گفته شد نشان می دهد که پخش موزیک به ویژه اگر زنده باشد، می تواند تأثیر شگرفی بر میزان شادی افراد، افزایش اشتهای آنان و وفاداری آنها به تالار و رستوران موردنظر داشته باشد. بنابراین، اگر صاحب تالار و رستوران هستید و می خواهید فروشتان را بیشتر کنید، حتماً بیشتر بر پخش موزیک زنده در مجموعه خودتان تأکید داشته باشید. البته همانطور که نتیجه بررسی انجام شده نشان داد، کیفیت موسیقی نیز بر نتیجه تأثیرگذار است. یعنی اگر می خواهید مشتریان را بیشتر و بیشتر با خودتان همراه کنید، باید در مورد آنچه برایشان پخش می کنید نیز حساس باشید.
یک توصیه هم به مشتریان داریم و آن اینکه قبل از رفتن به تالار و رستوران های مختلف حتماً درباره موزیک زنده ای که در آن ها پخش می شود، تحقیق کنند. همانطور که حتماً تا الان متوجه شده اید، موضوع تأثیر زیادی بر روحیه شما خواهد داشت و بر میزان لذت شما از رستوران و تالاری که می روید، می افزاید.

کلیدواژه خود را وارد کنید