loading

مراسم عروسی در مشهد ؛ این مردم عاشق و مهمان نواز

عروسی در مشهد

مراسم عروسی در مشهد

یکی از بهترین روز‌های زندگی هر انسانی قطعا متعلق به جشن عروسی و ازدواجش می‌باشد و همه زوجین آرزوی برگزاری بهترین جشن عروسی را دارند. احترام به عقیده و سنت‌ها و رسوم ویژه، یکی از مهم‌ترین اصولی است که ایرانی‌ها از گذشته تا به امروز برآن پایبند بوده و هستند. تشریفات عقد و خانه عقد لشکری با نهایت احترام به تمامی سنت‌های ایرانی آماده برگزاری مراسم عروسی شما خوبان می‌باشد و در این راستا تلاش‌های بسیاری می‌کند تا شما را نسبت به رسومات انواع اقوام ایرانی در مناطق جغرافیایی مختلف آگاه سازد. همراه ما باشید که در این مقاله از مراسم عروسی در مشهد صحبت خواهیم کرد.

 

0 تا 100 مراسم عروسی در مشهد

جشن عروسی یکی از جشن‌های فوق‌العاده شاد ایرانی است و آغاز زندگی مشترک جوانان می‌باشد. در مشهد معمولا تمامی هزینه‌های برگزاری جشن عروسی به عهده خانواده داماد می‌باشد و خانواده عروس در صورت تمایل می‌توانند در بخشی از این هزینه‌ها به خانواده داماد کمک کنند.

در مشهد نیز مراسم ازدواج با خواستگاری شروع می‌شود‌. معمولا مادر پسر به همراه مادر بزرگ و یا خانم‌های سن بالا نزد خانه دختر رفته و قضیه خواستگاری را بیان می‌کند.

وقتی که جواب مثبت دریافت کردند طی مراسمی خواستگاری قطعی برگزار می‌شود که همان جشن بله برون می‌باشد.‌ در این مراسم برای عروس انگشتر طلا، لباس، چادر سفید و به علاوه شیرینی به همراه دست گل هدیه برده می‌شود‌. هم چنین در مشهد بردن یک جلد مفاتیح به همراه شیرینی باقلوا و یا نبات بسیار رایج می‌باشد. بزرگتر‌های مجلس دریاره مهریه و شیربها و هم چنین جهیزیه عروس طی این مجلس به توافق می‌رسند. تهیه برخی از اقلام جهیزیه مانند یخچال فریزر، ماشین لباس‌شویی و… به عهده داماد می‌باشد. جالب است بدانید که در بین مردم مشهد صحبت درباره نفقه نیز مرسوم می‌باشد. در مراسم بله برون روزی را برای انجام خرید مراسم عقد تعیین کرده و هم چنین تاریخ عقدکنان را نیز مشخص می‌کنند.

 

مراسم نامزدی و ازدواج

امروزه برای کم کردن مخارج ازدواج، مراسم عقد و عروسی را به ‌صورت یک جشن برگزار می‌کنند و این کاملا به سلیقه و میزان بودجه زوجین مرتبط می‌باشد.

گاهی بعد از مراسم عقد مدتی عروس و داماد در دورانی نامزدی می‌مانند تا کم کم خود را آماده جشن عروسی کنند. قبل از برگزاری جشن عروسی باید جهیزیه تهیه شود تا جهاز برون نیز انجام شود. اینکه مراسم عروسی در کجا برگزار شود نیز به عهده خانواده داماد می‌باشد. پذیرایی از مهمان‌ها برای مشهدی‌های عزیز  و مهمان نواز بسیار قابل اهمیت می‌باشد و تمام سعی خود را می‌کنند که بهترین نحو ممکن پذیرایی انجام‌شود.

 

تشریفات و تشریفات عروسی لشکری آرزوی سعادت و خوشبختی تمامی جوانان را داشته و با ارائه خدمات لوکس و لاکچری برای خدمات رسانی آماده می‌باشد. ‌انتخاب شما دلیل بر مسرت و خشنودی ماست.

اینستاگرام ما

برای مطالعه مقاله رسوم عروسی در استان خراسان، اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *