instagram    aparat  pinterest  linkedin  facebook  twitter پيام لشکري 09121013235
لیست هزینه های عروسی چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم

لیست هزینه های عروسی چیست و چگونه آن را مدیریت کنیم

ما در این مقاله درباره چگونگی مدیریت هزینه های عروسی و لیست خدمات عروسی  و چگونگی مدیریت هزینه های عروسی و انتخاب بهترین تالار عروسی و همچنین برگزاری یک مراسم عروسی خوب را به شما ارائه می دهیم.

هزینه های یک عروسی خوب چیست

لازم به ذکر است که هزینه عروسی و قیمت ها در کلان شهر ها  با سایر شهرها متفاوت است .این طبیعی است که در شهرهای مختلف کمی اختلاف در قیمت ها دیده شود، اما پیش بینی می شود که هزینه های برگزاری عروسی در شهر تهران نسبت به شهرهای دیگر کشور بیشتر باشد.

تعیین بوجه عروسی و مدیریت آن کمک میکند در تصمیم گیری هایتان واقع بین باشید زیرا تعیین بوجه به شما کمک میکند که چه هزینه هایی برای تالار و یا باغ و شام عروسی و دیگر هزینه های عروسی تصمیم بگیرید.

1-خرید حلقه ازدواج و جواهرات:

حلقه عروسی

یکی از کهن ترین رسوم مشترک زوج ها در بین جوامع استفاده از حلقه ازدواج می باشد که علاوه بر مشخص کردن تعهد و وضعیت تاهل، نشانه و نمادیست مبنی بر همراه هم بودن و به یاد هم بودن در هر زمان و هر مکان. تقریبا در همه فرهنگ های مدرن، زوج های جوان، پیش از ازدواج، یا پس از مراسم نامزدی و یا بعد از ازدواج از حلقه ازدواج به عنوان نماد مشترک عشق استفاده می کنند.

2-لباس عروس و کت شلوار داماد:

عروس داماد

همخوانی لباس عروس و داماد از مهمترین گزینه های خاص و متفاوت شدن شماست.برای هر دختری زیباترین لباسی که در طول عمرش خواهد پوشید لباس عروسی است ، پس خرید لباس عروس برای عروس خانم ها اهمیت بسیار بالایی دارد.

3-آرایشگاه عروس و داماد:

میکاپ عروس یا همان آرایش عروس از عوامل مهم و تاثیرگذار در درخشش شما در شب عروسیتان میباشد. آرایش مناسب همچنین بر کیفیت عکسهایتان هم تاثیرگذار است.این شرکت در خصوص آرایشگاه عروس و داماد میتواند به شما کمک کند

4-قیمت ورودی تالار و یا باغ:

برای هزینه باغ یا تالار به طور کلی میتوان گفت که 30درصد کل مخارج عروسی برای ورودی تالار و یا باغ است.انواع قیمت ورودی سالن باغ تالار وجود دارد. قیمت ورودی سالن باغ تالار به تجهیزات به کار رفته در آن ارتباط دارد. به علاوه وسعت تزیینات ورودی در قیمت ورودی سالن باغ تالار موثر است.

زیبایی ورودی سالن عروسی باعث جلوه بهتر نمای داخلی تالار میشود و در چشمان مهمانان نقش زیادی ایفا کند.

5- هزینه شام:

بدون شک یکی از مهمترین بخش های هر مهمانی، بخش پذیرایی آن است به ویژه در عروسی ها که پذیرایی اهمیت خاصی دارد.  چیزی که در پذیرایی عروسی مهم تر از بخش های دیگر است، شام عروسی است.

شام عروسی، مورد توجه اغلب مهمانان است. بیشتر مهمانان انتظار یک شام خوشمزه در عروسی را دارند. یکی از مهمترین فاکتورهایی که باعث می شود مهمانان بعد ها از آن عروسی به خوبی یاد کنند، کیفیت خوب شام عروسی است

6-هزینه میوه و شیرینی:

کیک عروسی

وسایل پذیرایی جشن عروسی، بسیار متنوع و گسترده است و همین گستردگی لزوم یک برنامه ریزی را به ما یادآور می شود. اگر با یک برنامه ی جامع و درست پیش برویم، هیچ مشکل و کم و کاستی در منوی پذیرایی پیش نخواهد آمد.

شیرینی های تر، تنوع بسیاری دارند. اما نگهداری از آن ها هم اهمیت بالایی دارد، به نحوی که شکل ظاهری و کیفیت خود را تا پایان مراسم حفظ کنند. به همین جهت اغلب توصیه می شود که از شیرینی های تر در فصول سرد سال استفاده شود.

شیرینی های تر طرفدار بسیاری مخصوصا در میان کودکان دارند.

شیرینی خشک به دلیل تنوع بالا و شرایط نگهداری راحت تر، بیشتر مورد استقبال قرار می گیرد. همچین چون کیک عروسی به منزله ی شیرینی تر محسوب می شود، اغلب مردم نیازی به قرار دادن شیرینی تر در منوی پذیرایی شان احساس نمی کنند

7- نور پردازی سالن:

یکی از مواردی که هنگام برنامه ریزی عروسی نادیده گرفته میشود نور پردازی سالن عروسی است. نورپردازی تاثیر قدرتمندی بر ظاهر و فضای احساسی جشن میگذارد و بر روحیه میهمانان موثر است. از همه مهمتر اینکه قیمت نورپردازی باغ تالار مناسب است و هزینه هنگفتی ندارد.

8- گل آرایی:

تالار عروسی

گل آرایی عروسی شامل سبک های متفاوتی است. منوی گل آرایی عروسی شامل گل آرایی عروسی مدرن است که بر اساس نظر و تفکر فردی که گل آرایی می کند و هیچ گونه قاعده و قانونی ندارد. تنوع منوی گل آرایی عروسی بسته به تشریفات مجالس، گل فروشی و فصل متفاوت است.

9-عکاسی و فیلم برداری عروسی:

یکی از بهترین خاطراتی است که هر زوج در زندگی خود تجربه کرده اند. اما برای ثبت این لحظات خوب، تصویر برداری می تواند خاطرات را برای همیشه در ذهن نگه دارد. هرگاه فراموش کردید و یا رنجیده خاطر شدید، با تماشای عکس ها و فیلم عروسی می توانید انرژی دوباره بگیرید.داشتن عکاس و فیلم بردار در مراسم های عروسی در میان ایرانیان تقریبا به صورت یک رسم شده که همه زوج ها دوست دارند که تمام لحظات مربوط به مراسم خود را ثبت کنند تا بعدا بتوانند با دیدن آن خاطرات زیبایی را به یاد آورند.

10-کارت عروسی:

قبل از برگزاری مجالس عروسی ، همیشه عروس و داماد دغدغه چاپ کارت عروسی و رساندن آن به دست اقوام، دوستان و آشنایان را دارند. شاید چاپ کارت عروسی به نظر ساده برسد، اما گاهی چنان مشکل می شود که روزها فکر عروس و داماد را به خود مشغول می کند. یکی از ویژگی های کارتهای عروسی از دیرباز تاکنون، درج تصویر زیبا بر روی کارت است. اگرچه برخی از عروس و دامادها به این کار علاقه زیادی ندارند. اما به نظر می رسد چاپ تصویر بر روی کارت عروسی موجب زیبایی و جذابیت بیشتر آن می شود.

11-ماشین عروس:

ماشین عروس باکلاس

یکی از جذاب ترین قسمت های مراسم عروسی تزیین ماشین عروس و اماده کردن ان می باشد زیرا قرار است شما با این اتومبیل به ارایشگاه دنبال همسر خود بروید سپس اتلیه گشت و گذاردر شهر و بقیه کارهایتان را انجام بدهید پس توصیه اکید می کنیم درانتخاب گل فروشی که قرار است کار گل زدن ماشین شما را برعهده بگیر دقت کافی را داشته باشید تا بعدا پشیمان نشوید.

راهکارهای مدیریت هزینه های عروسی

1-هزینه عروسی به شهر و منطقه زندگی شما بستگی دارد.

میزان هزینه برگزاری مراسم عروسی در تهران با توجه به منطقه، نوع تالار، خدمات و کیفیتشان تفاوت بسیاری دارد.

برای مدیریت بهتر هزینه ها شما میتوانید تالار عروسی که انتخاب میکنید در خارج از شهر باشد.

2-تعداد مهمان های شما برای عروسی.

لیست مهمان های خود را تهیه کرده و کسانی که قصد داریم دعوت کنید را مشخص کنید.لیستی که تهیه میکنید افراد را به دو دسته تقسیم کنید دسته اول افرادی هستند که حتما باید در عروسی حضور داشته باشند و دسته دوم افرادی هستند که در آخر میتوان اسم آن ها را خط زد و در فرصتی دیگر از آنان پذیرایی کرد.

اشکالی ندارد در کارت عروسی مهمان های درجه 2 ذکر کرد از کودکان عزیزتان در فرصت دیگری پذیرایی خواهیم کرد.در این صورت تعدادی از جمعیت خانواده ها حذف میشوند و کاهش هزینه را دارد.

3-انتخاب تاریخ مراسم عروسی:

شما میتوانید با انتخاب یکی از روزهای وسط هفته در زمستان تاریخ عروسی خود را انتخاب کنید زیرا در روزهای وسط هفته تخفیف های قابل توجهی کسب میکنید.

عنوان مثال ، تالارها و باغ های محل برگزاری مراسم ، گل فروشی ها ، موسسه های عکاسی و فیلم برداری ، آرایشگاه های عروس و … همگی در روزهای میانی هفته ، تخفیف های قابل توجهی به مشتریان خود می دهند. علاوه بر این در فصلهای سرد سال مثل پاییز و خصوصا زمستان ، که بازار مراسم عروسی کم رونق تر است

4-حذف کردن گل آرایی و تزئینات  غیر ضروری:

شاید در ظاهر تزئینات زیاد هزینه بر نباشد ولی اگر با هم جمع شوند می توانند بسیار گران باشند.خی از این خدمات مثل تزئین ماشین عروس را می توانید با هزینه های کمتری نیز انجام دهید. مثلا باحذف برخی از گل های گران قیمت و جایگزین کردن آنها با گل های ارزان تر و یا حذف گل هایی که مربوط به آن فصل نیستند و انتخاب گل هایی که در آن فصل فراوان تر هستند ، می توانید هزینه های تزئین ماشین عروس را کاهش دهید.

5– عکاسی و فیلم برداری عروسی:

سعی کنید سراغ تولید کننده های اصلی بروید که مجوز تولیدی دارند و تقریبا همه مراحل کار ، از فیلم برداری و عکس برداری گرفته تا میکس و مونتاژ و چاپ و… را خودشان انجام می دهند. به این ترتیب ، هزینه های واسطه گری و دلالی در این خدمات را حذف می کنید و به راحتی حدود 20% تا 30% صرفه جویی خواهید کرد.

یک نکته مهم : اگر 6 تا 8 ماه زودتر از تاریخ عروسی اقدام به عقد قرارداد کنید ، تخفیف های قابل توجهی از موسسه های عکس و فیلم عروسی دریافت خواهید کرد

 

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید