پیام لشکری 09121013235

فینگر فود برای مجالس و جشن ها

فینگر فود چیست؟

فینگر فود از دو کلمه فینگر (Finger) به معنای انگشت و فود (Food) به معنای غذا تشکیل شده است. بنابراین، فینگر فود یعنی غذای انگشتی! به عبارت دیگر، فینگر فود غذایی است که بتوان آن را به سادگی با انگشت خورد. در واقع هر غذایی که بتوانید آن را بدون نیاز به ابزارهایی مانند کارد و چنگال و قاشق، بخورید، یک نوع فینگرفود به حساب می آید.

فینگر فود

تاریخچه فینگر فود

به عقیده برخی، فینگرفود از ابتدای خلقت بشر وجود داشته است. در واقع تاریخچه این نوع غذا به زمانی برمی گردد که ابزاری برای خوردن غذا وجود نداشته و همه چیز با دست و انگشتان خورده می شده است.
در سال 1319، تأسیس کافه هایی کوچک در نقاط مختلف آمریکا رواج یافت. صاحبان این کافه ها تصمیم گرفتند که غذاهای ساده ای را برای مشتریانشان آماده کنند. غذاهایی که به صورت میان وعده استفاده شود و برای تهیه اش نیازی به تحمل سختی های معمول نباشد.

در کشورهای آسیایی و به ویژه در ایران نیز از دیرباز فینگرفودها وجود داشته اند. در شهرهای مختلف ایران این نوع از غذاها با نام های مختلفی تهیه می شده اند. مثلاً لقمه، قاضی و یا حتی شتر را می توان از انواع فینگر فود دانست. غذاهایی مانند کوکوها، بادمجان شکم پر، لقمه های الویه و یا حتی ته چین مرغ نیز از نمونه های فینگرفود هستند.

فینگرفود

مزایای فینگر فود برای مراسم عروسی

دریافت انرژی مثبت

خاصیت ویژه فینگرفودها این است که شما بدون واسطه آن ها را می خورید. برای خوردن فینگرفود شما نیازی به ابزار خاصی مانند قاشق، چنگال و کارد ندارید. همین که با دست غذا می خورید، لذت ویژه ای دارد. حتماً شما هم این لذت را در ذهن دارید که تکه ای از جوجه کباب را با دست جدا می کنید و در دهانتان می گذارید. به طور کلی، خوردن فینگرفودها به گونه ای است که باعث می شود انرژی مثبت زیادی دریافت کنید. به نظر می رسد، این طور غذا خوردن با ذات بشر بیشتر سازگار است.

تقویت ارتباطات

فینگرفودها خاصیت جادویی دیگری دارند و آن این است که شما را از تجملات دور می کنند و نوعی صمیمیت میان مهمانان به وجود می آورد. جمع میهمانان را گرمتر می کنند و روابط اجتماعی شما را بهبود می بخشند. غذاهایی که به صورت فینگر فود هستند، به راحتی قابل حمل و نقل و خوردن هستند و به همین دلیل ارتباط میان میزبان و مهمانان تسهیل می شود.

کاهش دغدغه ها

مزیت دیگر فینگرفودها این است که آن ها به صورت یک وعده غذایی سرو نمی شوند. بلکه می توان آن ها را به عنوان یک میان وعده نیز سرو کرد. همچنین با حذف ضرورت استفاده از قاشق و چنگال، مهمانان راحتی بیشتری را در استفاده و همچنین نحوه نشستن یا ایستادن خود احساس می کنند. به ویژه در مراسم عروسی که میزبان دغدغه زیادی دارد، فینگرفودها گزینه های مناسبی هستند و می توانند به کمکتان بیایند.

تنوع زیاد

تنوع غذایی یک اصل مهم در پذیرایی از مهمانان است. فینگرفودها این امکان را برایتان فراهم می کنند که چیزهای زیادی برای پذیرایی از مهمانانتان داشته باشید و آنها را حسابی با خوراکی های خوشمزه سرگرم کنید. یکی از نکات مثبت فینگرفودها این است که تنوع بالایی دارند. این موضوع باعث می شود که در کنار ایجاد صمیمیت میان مهمانان، پذیرایی جانانه ای نیز از آن ها داشته باشید.

کاهش هزینه ها

کاهش هزینه ها یکی از مهمترین دغدغه های عروس و دامادهاست. اگر می خواهید انتخاب مقرون به صرفه ای داشته باشید و از ریخت و پاش های اضافی جلوگیری کنید، از فینگرفودها غافل نشوید. بسیاری از انواع فینگرفود ها نیازی به پختن یا گرم کردن ندارند، به همین دلیل پیشنهادی مقرون به صرفه برای یک میزبانی رسمی به شمار می روند. اگر نگاهی به منوی فینگرفود ها بیندازید متوجه می شوید که با صرف هزینه ای نه چندان زیاد می توانید، گزینه های خوبی برای انتخاب داشته باشید.

 

نمونه هایی از فینگرفودها عبارت اند از:

 

پیراشکی سوسیس

پیراشکی سوسیس

با قرار دادن سوسیس ها در خمیر پیراشکی یا هر نوع خمیر به شکل مثلث می توان پیراشکی سوسیس درست کرد. فقط کافی است آن ها را برای 10 الی 12 دقیقه در فر قرار دهید تا طلایی شوند.

 

 

 

 

فینگر فود سبزیجات

بچه ها به خوردن اسنک های خیلی کوچک سبزیجات علاقه زیادی دارند. به عنوان مثال می توانید از گوجه های مینیاتوری استفاده کنید و خیارها را هم برش های یک سانتیمتری بزنید و روی آنها را با ترکیبی از پنیر خامه ای و هویج رنده شده و ادویه جات پر کنید.

 

 

 

فینگرفود مرغ

میت بال

این توپهای گوشتی یک غذای دوست داشتنی در مهمانی ها به حساب می آیند. با گوشت چرخ کرده، پیاز و پودر سوخاری و کمی شیر و تخم مرغ و شکل دادن آن به صورت توپهای کوچک می توان میت بالهای زیبایی که در سس باربیکیو غوطه ور هستند، درست کنید.

کلیدواژه خود را وارد کنید