فیلمبرداری و عکاس برای مراسم عروسی

عکسبرداری و فیلمبرداری از مراسم

برای برگزاری یک مراسم عروسی خوب تلاش زیادی می شود. امّا خیلی ها معتقدند که آنچه از این مراسم باقی می ماند، عکس ها و فیلم هاست. بنابراین، باید دقت کافی برای پیدا کردن یک عکاس و فیلمبردار خوب داشته باشید و این کار را به کار دانش بسپارید تا مشکلی در زمینه عکسبرداری و فیلمبرداری مراسمتان پیش نیاید.

امروزه تالارهای پذیرایی خدمات مکمل مختلفی را ارائه می دهند که یکی از آنها عکسبرداری و فیلمبرداری است. ما هم تلاش کرده ایم که از افراد متخصص و کاربلد در این حوزه کمک بگیریم و خدمات شایسته ای را به شما عزیزان ارائه دهیم. با ما همراه باشید تا بیشتر در این باره بدانید.

عکس گرفتن از عروس و داماد

انواع آلبوم های عروسی

آلبوم عروسی ساده

آلبوم‌های ساده در کشورهای اروپایی به آلبوم های Matted معروف هستند. این آلبوم ها معمولا توسط برنامه‌های کامپیوتری آماده، طراحی می‌شوند و طرفداران زیادی ندارند. در این آلبوم‌ها از کادرها و الگوهای آماده استفاده می شود و در هر صفحه یک تا چهار عکس قرار می گیرد. این آلبوم ها، به عنوان آلبوم‌های هدیه عروس و داماد در همان شب عروسی چاپ و صحافی و به آن ها داده می شوند. از طرف دیگر، این نوع آلبوم ها معمولاً به عنوان خدمات جانبی به عروس و دامادهایی که ترجیح می‌دهند به جای آلبوم‌های گران‌قیمت تنها عکسهایشان را چاپ کنند، پیشنهاد می شود. گفتنی است، این آلبوم ها معمولاً هزینه مقرون به صرفه تری نسبت به نمونه های دیگر دارند. با توجه به عدم محبوبیت این نوع از آلبوم ها، معمولاً مسئولان آتلیه این نوع کارها را به عنوان نمونه به مشتریان نشان نمی دهند.

آلبوم های عروسی ژورنالی

یک نوع دیگر از آلبوم‌ها، آلبوم های ژورنالی هستند. این نوع از آلبوم ها با عنوان آلبوم‌های مجله‌ای(magazine style) نیز شناخته می شوند. در این نوع از آلبوم‌های عروس، دست طراحان بسیار باز است و هیچ نوع محدودیتی از نظر طراحی به جز مهارت عکاس و تصور طراح آن نمی توانید در نظر بگیرید. در واقع هر چقدر خلاقیت طراح این عکس ها بیشتر باشد، عکس های حرفه ای تری را تحویل خواهید گرفت. حتی ممکن است، عکس هایتان شبیه به نمونه هایی باشد که در مجلات مد می بینید و به این ترتیب، خدمات عکسبرداری و فیلمبرداری حرفه ای تری را دریافت کنید.

با توجه به سطح حرفه ای بودن این نوع از عکس ها، هزینه آن نیز بالاتر می رود. گفتنی است، اغلب در این نوع آلبوم ها از عکس های ترکیبی استفاده می شود. ادغام عکس ها در یکدیگر یکی از مهمترین تکنیک ها در این آلبوم هاست. خوب است بدانید که هر آتلیه از یک استایل مخصوص به خود برای طراحی‌های آلبوم‌های عروس استفاده می‌کند. بنابراین، تنوع در این نوع آلبوم ها بالاست و می توانید با توجه به سلیقه خودتان، آن ها را انتخاب کنید.

عکس گرفتن از مراسم عروسی

برای انتخاب یک عکاس و فیلمبردار خوب به نکات زیر توجه کنید:

 • عکاس و فیلمبردارتان را خودتان انتخاب کنید.
 • سعی کنید بدون واسطه با عکاس و فیلمبردارتان صحبت کنید. حتی الامکان خودتان برای انتخاب وی وقت بگذارید و این کار را به دیگران واگذار نکنید.
 • حتما نمونه کارهای عکاس و فیملبردار را ببینید.
 • به یاد داشته باشید که نمونه کارها می توانند مشاور خوبی برایتان باشند و حداقل به شما می گویند که آیا سبک کار آن عکاس و فیلمبردار را می پسندید یا خیر. البته هوشیار باشید که نمونه کارها تقلبی نباشد.
 • به روز بودن نمونه کارها را مدنظر داشته باشید.
 • جالب است بدانید که تکنیک های نوین در صنعت عکاسی و فیلمبرداری نیز یک اصل مهم است. اینکه عکاس و فیلمبردار موردنظرتان تا چه حد به روز است، در کیفیت کارش تأثیر زیادی خواهد داشت.

 

این سوالات مهم را از مسئول آتلیه بپرسید:

 1. آیا آتلیه جواز کسب دارد؟
 2. می توانم با عکاس و فیلمبردار مراسمم صحبت کنم؟
 3. می توانم نمونه هایی از کارهایتان را ببینم؟
 4. شما عکاس و فیلمبردار خانم دارید؟
 5. آیا ویرایشگر و تدوین‌کار خانم دارید؟
 6. چه ضمانتی برای کیفیت کارتان می دهید؟
 7. آیا عکاس و فیلمبردارتان بر اساس خط مشی خودتان کار می کنند یا به نظرات و پیشنهادات ما اهمیت می دهند؟
 8. آیا امکان تغییر ژست عکس ها به سلیقه خودمان وجود دارد؟
 9. حداقل هزینه عکاسی و فیلمبرداری در آتلیه شما چقدر است؟
 10. آیا برای فیلمبرداری هزینه جداگانه ای دریافت می کنید؟
 11. عکاس و فیلم‌بردار مراسم، دستیار دارد یا خیر؟
 12. برنامه عکاس و فیلمبردار در روز برگزاری مراسم ما، چیست؟
 13. عکس و فیلم های مراسم را چه زمانی به ما تحویل می دهید؟

 

جمع بندی
با توجه به تمامی آنچه در بالا گفته شد، می توان این طور نتیجه گرفت که امروزه عکسبرداری و فیلمبرداری به یک صنعت پیچیده و مهم تبدیل شده است و باید این کار را به کاردانش بسپارید. بنابراین، شایسته است که به اندازه کافی برای پیدا کردن یک عکاس و فیلمبردار خوب وقت بگذارید تا بهترین نتیجه را بگیرید.

کلیدواژه خود را وارد کنید