loading

ساقدوش کیست و چه وظایفی بر عهده دارد؟


( ساقدوش و وظایف او )

ما ایرانی‌ها در فرهنگ خود، رسم‌های زیبایی داریم که باگذشت زمان‌ برخی از آن‌‌ها از بین رفته و برخی دیگر مرسوم می‌باشند و به بهترین شکل و مطابق با مد روز اجرا می‌شوند. یکی از این رسومات شایسته، ساقدوش مجالس عروسی ‌می‌باشد. معنی این واژه در فرهنگ‌های مختلف متفاوت می‌باشد اما درکشور ما به افرادی گفته می‌شود که در طول زمان برگزاری جشن عروسی همراه عروس وداماد هستند.

تیم تشریفات عروسی و خدمات مجالس لوکس لشکری قصد دارد در این مقاله به این رسم زیبا بپردازد. همراه ما باشید.

 

ساقدوش و وظایف او

ساقدوش و وظایف او

ساقدوش و وجود او در مراسم

وجود ساقدوش در مراسم عروسی الزامی نیست، اما امروزه بسیار مورد پسند واقع شده است و تمامی زوجین درصدد این هستند که حتما ساقدوش داشته باشند.

طبق آیین و رسوم مل، کلیه هزینه‌های صرف شده برای ساقدوش‌های عروس و هم چنین داماد به عهده برگزارکننده مجلس عروسی می‌باشد؛ از جمله لباس ساقدوش‌ها، آرایش، دسته گل‌های ساقدوش‌های عروس، ماشین گل آرایی شده ساقدوش‌ها.

تشریفات مجالس و خدمات عروسی لشکری، علاوه بر خدماتی که برای برگزاری مجالس عروسی شما درنظرگرفته و به بهترین شکل ارائه می‌دهد، کلیه ملزومات ساقدوش‌ها را نیز آماده کرده است و می‌توانید با ثبت سفارش از آن‌ها بهرمند شوید.

ساقدوش و وظایف او

در لحظه ورود وخروج عروس وداماد علاوه بر زوجین ساقدوش‌ها نیز درکانون توجهات می‌باشند و لذا رفتار و برخورد آن‌ها زیرذره‌بین می‌باشد و باید کاملا محترمانه ومودبانه باشد. البته آراستگی و زیبایی نیز یکی از فاکتورهای مهم می‌باشد.

طراحی و دوخت لباس ساقدوش‌ها متناسب با جدیدترین مدل‌ها و ترکیب رنگ‌ها، توسط زبده‌ترین خیاط وطراحان برای سافدوش‌های عروس خانم وهم چنین کت شلوار و پیراهن‌های آراسته و زیبا و ست شده برای ساقدوش‌های داماد، به شیک‌ترین نحوممکن تدارک دیده شده است.

اینکه تعداد ساقدوش‌ها باید چند نفرباشد مسئله مهمی است. درگذشته به ازای هر 40مهمان دعوت شده در مراسم یک ساقدوش درنظرگرفته می‌شد که به مرور زمان این تعداد کم‌تر شده است. تیم مشاوره تشریفات لشکری توصیه می‌کند برای انتخاب ساقدوش حتما از دوستان و اقوام صمیمی را انتخاب کنید که گزینه‌های مناسب‌تری می‌باشند وهمراهی شما عزیزان خارج از حوصله‌شان نیست. بهتر است استایل و ظاهر ساقدوش‌ها باهم تناسب داشته باشند.

معمولا ساقدوش‌های عروس و داماد برای جشن عروسی یک‌ رقص گروهی را نیزآماده می‌کنند. توصیه می‌کنیم حتما قبل از برگزاری مراسم درباره این برنامه با پرسنل تیم مشاوره لوکس لشکری مشورت کنید تا آهنگ موردنظر شما وسبک رقص به بهترین نحو ممکن هماهنگ کنیم.

 

ساقدوش و وظایف او

ساقدوش و وظایف او

 

در ادامه این مقاله برخی از وظایف مهم ساقدوش‌ها را برایتان خواهیم گفت:

  • ساقدوش‌ها قبل از آماده شدن عروس و داماد، در تمامی مکان‌ها وموقعیت‌ها از جمله هنگام ‌آرایش یا پوشیدن لباس باید همراه آن‌ها باشند. به دلیل استرس بالایی که عروس و داماد در شب برگزاری جشن ازدواج خود دارند، وجود ساقدوش‌ها موجب آسودگی و اطمینان خاطر آن‌ عزیزان می‌باشد.
  • داشتن لباس مناسب و ست با یکدیگر، جهت همراهی زوجین و داشتن آرامش واطمینان
  • ساقدوش‌ها باید به کلیه امور مربوط به زوجین رسیدگی کنند. به عنوان مثال از هدایا نگهداری کنند و به نیاز‌های عروس و داماد نهایت توجه را داشته باشند.
  • با آرامش و طمانینه کنار عروس و داماد باشند و با آن‌ها هم قدم شوند‌.
  • ساقدوش‌ها مسئول گرمی مجلس عروسی زوجین می‌باشند. در برخورد با مهمان‌ها همواره باید لبخند برلب داشته باشند.

تشریفات عروسی و خدمات مجالس لوکس لشکری به کمک تیم حرفه‌ای فیلم برداری، درچند روز قبل از برگزاری مراسم برای تهیه پیش فیلم درباغ‌های لشکری نیز آماده ارائه خدمات به شما خوبان می‌باشد. برخی از زوجین خواستار همراه حضور ساقدوش‌ها برای پیش فیلم نیز می‌باشند و وجود آن‌ها باعث زیبا و مجلل‌ترشدن فیلم‌عروسی می‌شود‌.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. لطفا نظرهای خود را با ما به اشتراک بگذارید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *