loading

تمام مطالبی که یک ساقدوش عروس باید بداند


( ساقدوش عروس و وظایف او )

امروزه همه زوجین در تلاش هستند که جشن عروس متفاوت و باشکوه‌تری نسبت به سال‌های گذشته ودیگر دوستان وآشنایان خود داشته باشند.

یکی از نکاتی که تفاوت و زیبایی‌های ویژه‌ای به جشن عروسی شما خواهد بخشید وجود ساقدوش می‌باشد.

همانطور که در مقاله قبلی گفتم، در گذشته وجود ساقدوش در مراسم و مجالس عروسی از واجبات بوده وخوش‌بختانه در سال‌های اخیر نیز این رسم مورد استقبال جوانان قرار گرفته است.

در این مقاله به ساقدوش عروس و کلیه وظایفی که ساقدوش‌های عروس برعهده دارند، خواهیم پرداخت، همراه ما باشید.

 

 

وجود ساقدوش عروس در مراسم

معمولا ساقدوش‌هایی که عروس برای خود انتخاب می‌کند، از بین دوستان واقوام صمیمی و نزدیک می‌باشد. البته به این نکته نیز باید توجه کرد که ساقدوش‌ها مجرد باشند واز نظر تناسب اندام و قد نسبتا شبیه به هم باشند.

لباس ساقدوش‌ عروس باید همرنگ و متناسب باهم باشند تا جلوه ویژه‌ای در مراسم عروسی داشته باشد. همچنین توصیه می‌کنیم که آرایش ساقدوش‌ها نیز تقریبا شبیه به هم باشد تا نظم و زیبایی خاصی به مجلس شما عزیزان ببخشد.

تیم ماهر خیاطان وطراحان تشریفات عروسی وخدمات مجالس لشکری با ارائه بهترین مدل‌های روز وفرهنگ‌های تمامی کشورها اعم از غربی، اروپایی وشرقی، بهترین لباس‌ها را براس ساقدوشان شما عزیزان نیز تدارک دیده است. کلیه هزینه‌های مربوط به ساقدوش‌ها از جمله لباس، آرایش و سایر خدمات به عهده داماد و یا برگزارکننده مجلس عروسی می‌باشد. توصیه می‌کنیم که برای همکاری‌های لازم با خیاطان و طراحان مدتی قبل از عروسی برای تهیه لباس ساقدوش‌ها اقدام کنید.

وظایف ساقدوش عروس تنها به شب برگزاری مراسم عروسی خلاصه نمی‌شود وحتی قبل از برگزاری مراسمات نیز وظایفی بر عهده ان‌هاست، مانند تهیه کارت عروسی نوشتن پشت‌ ‌کارت‌ها، کمک رساندن درانتخاب لوازم وسایل ولباس‌های عروسی و…

در ادامه این مقاله به صورت خلاصه وظایف ساقدوش عروس را برایتان بیان می‌کنیم.

 

ساقدوش عروس

ساقدوش عروس

 

وظایف ساقدوش عروس

  • ساقدوش‌های عروس باید مسئولیت پذیر باشند وتمامی نکاتی را که ممکن است از ذهن عروس و داماد به دور و یا فراموش شوند متذکر شوند.
  • ساقدوش‌های عروس باید همواره لبخند بر لب داشته باشند و توام با آرامش باشند و انرژی و حس مثبتی را به مهمان‌ها منتقل کنند.
  • آنان باید به آرایش ومدل موهای عروسی دقت ویژه‌ای داشته باشند وچون مدت زمان عروسی قدری طولانی می‌باشد، درصورت بروز مشکل لوازم آرایشی به همراه داشته باشند که آن را رفع کنند.
  • ساقدوش‌های عروس باید خوش‌قول و وقت‌‌شناس باشند تا سر زمان معین در آرایشگاه و یا مزون عروسی حضور پیدا کنند.
  • معمولا عروس‌ خانم‌ها در روز عروسی استرس بالایی دارند، ساقدوش‌ها برای اینکه عروس حال مطلوبی داشته باشد و از استرس به دور باشد، باید تلاش کنند تا او را از استرس و هیجان مضر دور کنند.
  • ساقدوش‌ها علاوه بر توجه بر اراستگی لباس‌ عروس، باید به اراستگی و مرتب بودن لباس‌های خود نیز توجه داشته باشند.
  • نحوه برخورد ساقدوش‌های عروس با مهمان‌ها باید به گونه ای باشد که حاکی از صمیمیت و مهربانی باشد ورنجی را برای کسی ایجاد نکنند.
  • برای انجام رقص ‌گروهی ساقدوش‌های عروس باید با یکدیگر وعروس‌خانم هماهنگ‌ باشند.
  • ساقدوش‌های عروس وظایف نگهداری از لوازم شخصی عروس وهدایای دریافتی را نیز به عهده دارد.

امیدواریم از خواندن این مقاله که توسط تیم تشریفات عروسی و خدمات مجالس لوکس لشکری تالیف شده است، لذت برده باشید. منتظر قسمت بعدی این مقاله با عنوان؛ ( ساقدوش داماد و وظایف او ) باشید. برای خواندن مقاله ساقدوش کیست ، اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *