loading

ساقدوش داماد چه وظایفی در مجلس عروسی بر عهده دارد؟


( ساقدوش داماد و وظایف او )

همانطور که در مقاله‌های قبلی گفتیم، یکی از مقوله‌های مهمی که امروزه برای برگزاری یک مجلس عروسی لوکس و لاکچری مد نظر می‌باشد، داشتن ساقدوش است.

ساقدوش از گذشته تا به امروز در فرهنگ ما جایگاه ویژه‌ای داشته و برای اولین بار در آذربایجان مرسوم بوده است.

ساقدوش تنها برای عروس خانم‌ها نمی‌باشد، بلکه داماد نیز به ساقدوش نیاز دارد و دراین مقاله قصد داریم اطلاعات دقیقی درباره ساقدوش‌ داماد و وظایف مهم او دراختیارتان بگذاریم، همراه ما باشید.

 

ساقدوش داماد

ساقدوش داماد

 

آراستگی وزیبایی ساقدوش‌های داماد جلوه ویژه‌ای به مراسم عروسی شما خواهد بخشید . تشریفات عروسی وخدمات مجالس لوکس لشکری با همکاری بهترین طراحان لباس وخیاط‌‌ ها درخدمت شما عزیزان بوده تا علاوه بر داماد، برای ساقدوش‌های نیز کت وشلوار شیک ومجلسی متناسب مد روز آماده سازند. علاوه بر لباس آراستگی صورت و پیرایش و مدل موهای ساقدوش‌های داماد بسیار مورد توجه می‌باشد و باید به ان بهای ویژه‌ای داده شود‌. توصیه می‌کنیم که ساقدوش‌های داماد مدل موهایی شبیه به هم و در یک سبک داشته باشند تا تفاوت زیادی بینشان ایجاد نشود.

اینکه تعداد ساقدوش‌ها چند نفرباشد نیز بسیارحائز اهمیت است. ‌در گذشته برای تعیین تعداد ساقدوش به ازای هر چهل نفر مهمان، یک ساقدوش در نظر گرفته می‌شد. اما امروزه معمولا بین شش تا هفت نفر ساقدوش انتخاب می‌شود وانتخاب تعداد ساقدوش‌ها قاعده و قانون خاصی ندارد و کاملا دلخواه می‌باشد.

تعداد ساقدوش‌های عروس باید با تعداد ساقدوش‌های داماد برابر باشند و لباس‌های آن‌ها ترکیب رنگ مناسب و وجه تشابهی باهم داشته و به نوبه خود ست باشند.

وطایف و مسئولیت‌های ساقدوش داماد تنها به زمان برگزاری جشن عروسی خلاصه نمی‌شود، بلکه از قبل عروسی نیز باید برخی ‌کارها را انجام دهند. ساقدوش داماد در توزیع کارت‌های عروسی و خرید‌های ویژه عروسی باید به داماد کمک کرده و همواره همراه او باشند. در ادامه مقاله برخی از وظایف ساقدوش‌های داماد را بررسی می‌کنیم.

 

 

ساقدوش داماد

ساقدوش داماد

 

 

ساقدوش داماد و وظایف مهم او

  • ساقدوش‌های داماد باید وقت شناس باشند و در زمان‌های هماهنگ‌ شده در آرایشگاه، مزون و یا هر مکان دیگری که از قبل هماهنگی شده است، حضور یابند‌‌. درپوشیدن وآماده شدن داماد کمک شایانی به او داشته باشند و همواره با نطر و ایده‌های مثبت، او را غافلگیر کنند.
  • بامهمان‌ها برخورد مهربان و صمیمی داشته باشند.
  • ظاهری مناسب و درخور داشته باشند‌.
  • به آراستگی ومرتب بودن لباس داماد توجه کنند.
  • برای هرچه شادتر و گرم‌تر بودن‌ مجلس عروسی تلاش کنند.
  • از لوازم‌ شخصی داماد محافظت و نگهداری کنند.
  • معمولا داماد درروز جشن عروسی استرس زیادی دارد، ساقدوش‌ها باید موجب آرامش و خیال آسوده داماد باشند تا او استرسی در اجرای باشکوه مراسم نداشته باشد.

تشریفات عروسی وخدمات مجالس لشکری توصیه می‌کند که مدتی قبل‌تر از برگزاری جشن عروسی خود، برای تهیه لباس وکت و شلوار برازنده تن خود وساقدوش‌ها زودتر اقدام کنید.

تیم تشریفات مجالس و خدمات عروسی لوکس لشکری به همراه مشاوران خبره خود، آماده هرگونه خدمت رسانی به شما خوبان می‌باشد و بهترین‌ها را برایتان تدارک دیده است.

17 سال در کنار شما بودن، بزرگترین افتخار برای تیم تشریفات لوکس لشکری است. برای خواندن مقاله ساقدوش عروسی و وظایف او، اینجا کلیک کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *