instagram    aparat  pinterest  linkedin  facebook  twitter پيام لشکري 09121013235
انتخاب مناسب کت و شلوار دامادی از لحاظ رنگ و ظاهر

انتخاب مناسب کت و شلوار دامادی از لحاظ رنگ و ظاهر

در سالهای اخیر با توجه به افزایش تجملات حتی در مراسم های عادی، برای همه ما انتخاب رنگ لباس شیک و مناسب برای داماد به یک معضل اساسی تبدیل شده است و همه ما بخصوص خانم ها نسبت به تیپ دامادشان در روز عروسی حساسیت نشان می دهند و به دنبال لباسی مناسب برای مراسم ازدواجشان میگردند.

به دقت به مراکز خرید میرویم و لباسی که مد نظرمان هست را با پرو کردن انتخاب می کنیم و گاهی با گشتی در فضای مجازی لباس مورد نظرمان را انتخاب و خریداری می کنیم و گاهی برای صرفه جویی در هزینه پارچه ای با رنگ دلخواه خریداری می کنیم و عکس کت و شلوار یا لباس دامادی مورد نظرمون را به خیاط معتمد نشان می دهیم تا برایمان بدوزد.

عروس و داماد در باغ

بخصوص کت و شلوار شامل مراحلی که در بالا گفتیم میشود و کت و شلوار دامادی را که از درجه اهمیت بالای برخوردار است،و امروزه آقایان ترجیح میدهند از برند های معتبر کت و شلوار مثل گراد و غیره خریداری کنند تا از کیفیت و رنگ آن اطمینان خاطر داشته باشند.

شما با مطالعه این مطلب متوجه خواهید شد که :

  • چگونه رنگ کت و شلوار دامادی را انتخاب کنیم؟
  • چطور رنگ پیراهن کت و شلوار دامادی را انتخاب کنبم؟
  • چطور رنگ کراوات و یا پاپیون کت شلوار را انتخاب کنیم؟

نحوه ست کردن رنگ کت و شلوار داماد

نحوه انتخاب رنگ کت و شلوار دامادی؟

در سالهای اخیر برندهای داخلی کت و شلوار مانند هاکوپیان و برند های معروف خارجی مانند گراد، دراتی و … برخلاف گذشته که کت و شلوار فقط با رنگ های مشکی و تیره شناخته شده بود به تولید کت و شلوار با رنگ های متفاوت البته با توجه به مبانی رنگ شناسی رو آوردند.

گام اول در انتخاب رنگ مناسب کت و شلوار داماد، بررسی فرم اندام داماد که شاه شب عروسی محسوب می شود است. بطور مثال بررسی قد داماد و چاق و لاغر بودن داماد و یا رنگ پوست داماد بسیار مهم است در نهایت بررسی محل برگزاری مراسم عرسی نیز میتواند از فاکتور های انتخاب لباس داماد بشمار بیاید مثلا مراسم در باغ تشریفاتی برگزار میشود و یا در یک تالار مجلل و یا در فضای معمولی است.

اگر رنگ پوست صورت داماد سبز و یا گندمی باشد بهتر است که از کت و شلوار رنگ روشن استفاده شود و بلعکس و اگر قد داماد متوسط و یا کوتاه باشد استفاده از کت و شلوار راه راه توصیه میشود. اگر داماد درشت اندام و یا چاق بود از کت و شلوار مشکی و طوسی و خاکستری و سورمه ای رنگ استفاده کند بهتر است.

پیراهن مردانه آبی

حال نوبت به انتخاب رنگ پیراهن داماد می رسد

پس از انتخاب مدل و رنگ کت و شلوار شب دامادی نوبت به انتخاب پیراهن داماد می رسد. این مرحله نیز از قواعد گفته شد فوق مستثنا نیست زیرا انتخاب رنگ پیراهن داماد ارتباط مستقیم به رنگ پوست صورت داماد و مدل  و رنگ کت و شلوار آن دارد.

رنگ پوست آدم‌ها انواع متفاوتی دارد ولی به طور کلی دو نوع رنگ پوست داریم : گرم و سرد. رنگ پوست‌های گرم، ته‌ رنگ زرد داشته و رنگ پوست‌های سرد، ته‌ رنگ صورتی دارند. با اینکه با وجود میزان آفتاب‌ دیدگی پوستتان ممکن است رنگ پوستتان روشن‌تر و تیره‌تر شود ولی رنگ پوستتان یکسان باقی خواهد ماند.

بطور مثال اگر پوست صورت داماد تیره باشد:  باید لباسی را انتخاب كنيد که با رنگ های تیره مغایرت داشته باشد. این مغایرت چهره را از یکنواختی بیرون می آورد و باعث جذابیت بیشتر اشخاص می گردد. رنگ‌های سفید، صورتی، آبی روشن، خاکستری روشن و خاکی بپوشید. بهترین رنگ ها برای کسانی که علاوه بر پوست تیره ، رنگ موها و چشمانشان هم تیره است آن‌هاییست که با رنگ چهره آن‌ها در تضاد باشد تا روشن‌تر به نظر برسند. 

اگر رنگ پوست داماد سرد و روشن باشد : پوست های روشن یعنی افرادی که معمولا موهای بلند و روشن دارند و رنگ چشم آنها سبز، آبی، خاکستری یا قهوه ای روشن است بهتر است رنگی را به کار ببرند که با رنگ پوستشان تضاد داشته باشد. به طور مثال رنگ های مناسب این گروه شامل: قهوه ای بژ، آبی سیر و هر رنگی غیر از سفید است.در این صورت باید سعی کنیم از رنگ های نامناسب مانند قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و ارغوانی دوری کنیم. 

 

نحوه صحیح انتخاب کراوات

نحوه انتخاب پاییون و کراوات و ست کردن آن

کراوات  (tie) یا دستمال گردن که براساس اسناد تاریخی برگرفته از واژه کوئرت در پارسی باستان می باشد پارچه‌ای است با درازا و پهناهای مختلف که در جلوی پیراهن بسته می‌شود و روی سینه قرار می‌گیرد و یکی از الحاق‌های پوشش مردانه است. البته کودکان پسر هم به‌طور غیررسمی از آن استفاده می‌کنند. اشکال مختلفی از کراوات زنانه هم طراحی و استفاده می‌شود. در بسیاری از کشورها در مراتب نظامی، مدرسه و نیز شغل‌های گوناگون حتی پیشخدمتی از کراوات به عنوان بخشی از لباس رسمی استفاده می‌کنند.

جالب است بدانید که سربازهای رومی و چینی در نبردها از گردن پوش هم به عنوان بخشی از یونیفرم و هم به عنوان نشان تعلق داشتن به گروهی خاص استفاده می‌کردند.پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران، استفاده از کروات در ایران با محدودیت‌هایی مواجه شد.

پاپیون یا کراوات هر دو از ملزومات لباس دامادی هستد. البته نه تنها در شب عروسی بلکه در مراسم های کاملا رسمی مانند جلسات کاری هم می توان از آنها استفاده کرد. این دو از اکسسوری های کوچکی هستند اما تفاوت چشمگیری در ظاهر کت و شلوار ایجاد میکند. هر چند که انتخاب اینها کاملا سلیقه ای است اما در کل می توان گفت پاپیون از کراوات مدرن تر است و برای همایش ها و جلسات علمی کاملا مناسب بوده و کراوات از قدمت بیشتری برخوردار است و برای تمامی مراسم رسمی کاملا مناسب بوده. امروز داماد های جوان استفاده از پاپیون را به کراوات ترجیح میدهند.

 

کراوات یا پاپیون؟

نحوه انتخاب رنگ مناسب کراوات و پاپیون

یک اصل قابله توجه در انتخاب رنگ کراوات و پاپیون این است که رنگ کراوات باید با رنگ پیراهنتان تضاد داشته و یا به عبارتی از پیراهنتان تیره تر باشد. بطور مثال پیراهن آبی میانه، کراوات و پاپیون زرشکی (قرمز متضاد آبی است) و کت سرمه ای به همه می آید. ست کردن رنگ های مکمل دشوارتر است زیرا گاهی چشم را می زند. مثلاً پیراهن آبی روشن با کراوات و پاپیون نارنجی سوخته.

البته ساده ترین و سریع ترین گزینه، ست کردن پاپیون و کراوات با رنگ تند/طرح شلوغ با پیراهن سفید آهارخورده است، رنگ ها را باهم ترکیب کنید تا بالاخره یاد بگیرید که چه رنگ هایی در کنار هم مناسب هستند و چه رنگ هایی مناسب نیستند و بالاخره به ترکیبی روزمره دست خواهید یافت.

سعی کنید از کراوات های به شدت براق یا ساده استفاده نکنیم. بافت و رنگ مات، پوشیدن کراوات را راحت تر می کند و توجه را از کل تیپ تان منحرف می کند.
این نکته را حتما بخاطر داشته باشید که عرض کراوات باید تقریباً به اندازه عرض برگردان یقه کت باشد یا به عبارت دیگر تناسب کراوات به طول و عرض آن با توجه به فرم بدن و سبک لباس پوشیدن یک مرد اشاره دارد.

در نهایت با تمامی این توضیحات در زمینه انتخاب رنگ مناسب کت و شلوار داماد و رنگ پیراهن و رنگ کراوات و پاپیون شما میتوانید تا حدودی یک انتخاب درست داشته باشید اما همه اینا با پرو کردن لباس ها و کت و شلوار های مختلف می توانید یک تیپ شیک و جذاب برای روز عروسی خود داشته باشید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید