دی جی برای مراسم عروسی

یکی دیگر از سرویس های تشریفات مجالس لشکری برگزاری مجالس با موسیقی زیبا و بیادماندنی توسط دی جی های معروف کشور می باشد .

دیجی کیست و چه کاری انجام می دهد؟

کلمه DJ مخفف کلمه Disc Jockey است. دیجی به کسی گفته می شود که موزیک های ذخیره شده در در دیسک مثل سی دی  را انتخاب می کند، تفاوت هایی در آن ها ایجاد می کند و آن ها را برای دیگران پخش می کند .

وظیفه دی جی ها معمولاً این است که با استفاده از خلاقیت خودشان، بهترین موزیک ها را با توجه به مراسم پخش کنند و موجبات شادی و لذت را برای مهمانان فراهم کنند. امروزه در مهمانی های مختلف از جمله تولدها، مراسم عروسی و دیگر مراسم شادمانی از دیجی استفاده می شود.

به عقیده برخی، وظیفه دی جی ها به پخش موزیک خلاصه نمی شود، بلکه وی ممکن است وظایف گسترده تری را به عهده بگیرد. از جمله این وظایف می توان به مسئولیت مهندسی صدا و مدیریت تمام مسائل مربوط به صدا حتی برای مسئولین دیگر مثل فیلمبردار اشاره کرد.

دی جی برای مراسم عروسی

 

برای استفاده از دی جی به موارد زیر توجه کنید

اگر تصمیم گرفته اید که برای مراسمتان از دیجی استفاده کنید، حتماً به مسائل زیر توجه داشته باشید و آنها را رعایت کنید:

بهتر است دی جی در محل برگزاری مراسم نباشد و وی در جایی مستقر باشد که از دید مهمانان پنهان باشد. به این ترتیب، موزیک با کیفیت بهتری ارائه خواهد شد. به یاد داشته باشید که اگر دی جی در کنار مهمانان حضور داشته باشد، صدای موزیک برای مهمانان آزاردهنده خواهد بود.

همانطور که می دانید، دیجی ها از هدست و میکروفن بی سیم استفاده می کنند، بنابراین، برای جا به جایی آن ها نخواهید داشت و لزومی ندارد که آن ها در یک محل خاصی مستقر شوند.

با دی جی تان هماهنگ باشید و برخی اطلاعات ضروری را در اختیارش قرار دهید. مثلاً نام و نام خانوادگی عروس و داماد را به او بگویید تا در صورت لزوم از آن ها استفاده کند. به ویژه اگر تلفظ نام و نام خانوادگی تان سخت است، حتماً او تلفظ صحیحش را به او بگویید.

به منظور اعمال سلیقه خود در اجرای موزیک ها، لیستی از آهنگ های مورد علاقه خودتان را روی یک سی دی بزید یا از یک فلش برای اتصال گوشی تان به سیستم موسیقی دی جی استفاده کنید.

اگر در مورد میزان صدای موزیک ها حساسیت دارید، حتماً این موضوع را به اطلاع دی جی تان برسانید.
همچنین به دی جی تان اطلاع بدهید که برای رقص دو نفره تان چقدر زمان نیاز دارید.

حتما قبل از اینکه با دی جی قرارداد ببندید، نمونه کارهایش را ببینید و از کیفیت کارش مطمئن شوید. به یاد داشته باشید که میکس موزیک ها، انتخاب آنها و مسائل دیگر کارهای تخصصی و ظریفی هستند که باید با دقت انجام شود. بعضی دی جی های ناشی با تولید صدا های ناهنجار و تند قصد هیجان بخشیدن به مراسم را دارند، اما متأسفانه با این کار موجب آزار مهمانان می شوند.

اگر به مراسمی دعوت شدید و از کار دیجی رضایت داشتید، حتما کارت او را بگیرید تا در زمان مقتضی با وی تماس بگیرید.

برای انتخاب یک دی جی خوب می توانید از مراکز خدمات مجالس نیز کمک بگیرید. به هر حال، تلاش کنید که به طرق مختلف درباره دیجی های مختلف اطلاعات کسب کنید و بهترین شان را انتخاب کنید.
می توانید با هماهنگی با مسولین مراکز خدمات مجالس در مراسمی که دی جی دعوت شده است، شرکت کنید و کارش را از نزدیک ببینید.

دی جی برای مراسم عروسی

این سوالات را از دی جی بپرسید:

  • برای اجرایتان چقدر حق الزحمه می گیرید؟
  • چه مدت است که دی جی هستید؟
  • تا کنون در چه مراسم های دی جی بوده اید؟
  • سبک و سلیقه شما در موسیقی چیست؟
  • در کنار دی جی چه خدمات دیگری ارائه می دهید؟ مثلاً خدماتی مانند نورپردازی و یا جایگاه عکس گرفتن هم دارید یا نه؟
  • آیا نمونه کار دارید؟
  • می توانید ترتیبی بدهید که ما با آخرین عروس و دامادی که دی جی مراسمشان بوده اید، ارتباط برقرار کنیم؟

 

جمع بندی
در پایان می توان این طور گفت که تلاش برگزارکنندگان مراسم عروسی این است که بهترین ها را به کار بگیرند و شبی شاد را برای مهمانان به ارمغان بیاورند. حتماً شما هم قصد دارید که شبی خاطره انگیز را برای خودتان و مهمانانتان بسازید. به این منظور، لازم است که برای انتخاب چیزهای مختلف و از جمله دیجی وقت کافی بگذارید.

کلیدواژه خود را وارد کنید