پیام لشکری 09121013235

دسر و کیک برای مجالس عروسی و جشن ها

یکی از بارزترین سرویس ها هنگام برگزاری مجالس و جشن ها سرو دسر و کیک می باشد که همیشه میزبان باید برای بهتر دیده شدن و خاطره ساز شدن مراسم خود به این امر پایبند باشد .

انتخاب دسر خوب میتواند نظر مهمانان را نسبت به مجلس تغییر دهد و یک انرژی مثبت به برگزاری جشن دهد.

دسر

 

دسر چیست؟

دسر، وعده‌ای است که معمولاً در پایان یک وعده غذایی سرو می‌شود. اغلب دسرها شیرین هستند، اما گاهی مواد غذایی دیگری مانند انواع پنیر هم به عنوان دسر مصرف می‌شود.ند. دسر در بسیاری از کشورها به عنوان یک وعده غذایی جداگانه محسوب می شود و گاهی حتی مدتی پس از صرف غذا سرو می شود.

به عنوان مثال، در اروپا هنوز دسر به معنای میوه ای است که در آخر غذا خورده می شود. البته معمولاً در کنار دسر از پودینگی از میوه یا شیرینی خمیری یا سوفله و یا تارت استفاده می کنند. بسیاری از آمریکائیها نیز در آخر غذا شیرینی می خورند. از سوی دیگر، انواع بستنی و کیک های میوه نیز بجای دسر سرو می شود. کیک، کلوچه، میوه، ژله، بستنی، پودینگ و ماست نیز همگی جزو دسرها به حساب می آیند.

دسر

مزایای استفاده از دسر در مهمانی های رسمی

ایجاد شادی و نشاط در مهمانان

در مهمانی های رسمی از جمله مراسم عروسی، تلاش میزبان بر این است که فضایی برای شادی و نشاط در مهمانان ایجاد کند. دسرهای خوشمزه و رنگارنگ معمولاً فرصت خوبی را برای مهمانان به وجود می آورند تا خوش بگذرانند و لذت ببرند.

تنوع بخشیدن به پذیرایی

اگر انتخاب های درستی داشته باشید و دسرها را با دقت انتخاب کنید، می توانید به پذیرایی تان تنوع ببخشید و مراسم عروسی تان را باشکوه تر برگزار کنید. البته به یاد داشته باشید که از افراط بپرهیزید و با تدارک بیش از اندازه دسر به ریخت و پاش بیهوده دامن نزنید.

ایجاد خاطرات خوش در ذهن مهمانان

معمولاً دسرها تنوع بالایی دارند و خوشمزه هستند. بنابراین، با سفارش دادن دسرهای خوشمزه می توانید خاطرات خوشی را در ذهن مهمانانتان به یادگار بگذارید.

بهترین زمان استفاده از دسر

توصیه می شود دسرها حداقل یک ساعت بعد از غذا خورده شوند تا اثرات مفیدی برای بدن داشته باشند. البته این زمان، با توجه به نوع دسری که می​خوریم و شرایط جسمانی و وزنمان متفاوت است. امّا به طور کلی، بهترین زمان برای خوردن دسرها، بین وعده​های غذایی است.

خطرناک ترین زمان برای خوردن دسر

نتیجه تحقیقات پزشکان نشان می دهد که بدترین زمان برای خوردن دسر، وعده شام نیست. برخی تصور می کنند که خوردن دسر در وعده شام می تواند موجب افزایش وزن در افراد شود و مشکلاتی را برای سلامتی شان به وجود بیاورد. امّا واقعیت این است که خوردن دسر در وعده غذایی صبحانه تاثیر به مراتب بدتری بر سلامت و افزایش وزن افراد می گذارد.

پزشکان توصیه می کنند که به هیچ وجه نباید از شیرینی ها در وعده غذایی صبحانه و نهار استفاده کرد، زیرا باعث افزایش وزن می شود. نتایج تحقیقات نشان می دهد که بهتر است از سبزی ، میوه و پروتئین های کم چرب به عنوان خوراکی اصلی در فاصله بین صبحانه تا ناهار استفاده کرد. به دلیل کم بودن زمان و عدم فرصت کافی بدن برای سوزاندن کربوهیدارت ها، خوردن شیرینی در فاصله ی صبحانه تا نهار موجب ذخیره چربی، افزایش اشتها و گرسنگی بیشتر می شود.

 

دسر

در مورد خوردن دسر به نکات زیر دقت کنید:

  1. به یاد داشته باشید که زیاد خوردن دسرهای شیرین برای بچه ها مضر است.
  2. میوه ها بهترین دسر هستند. امّا آن ها را باید چند ساعت بعد از غذا بخورید تا اثرات مفیدی برای بدن داشته باشند.
  3. بهتر است بعد از غذا از دسرهای کم‌ کالری مانند چند عدد کشمش، یک عدد انجیر خشک، یک عدد خرما و یا حتی یک قاشق کوچک مربا استفاده کرد.
  4. توجه داشته باشید که باید از زیاد خوردن دسر بپرهیزید. زیرا می تواند عوارض بدی برای بدنتان داشته باشد.
  5. در مهمانی ها سعی کنید کمتر غذا بخورید تا برای خوردن دسر هم جا داشته باشید! تصور نکنید که غذا می خورید و از خوردن دسر صرف نظر می کنید. زیرا حتماً با دیدن میز رنگارنگ دسر برای خوردن آن دسر و کیک های خوشمزه وسوسه خواهید شد.
  6. اگر اضافه وزن یا دیابت دارید، در مورد خوردن دسرها با احتیاط عمل کنید. زیرا دسرها معمولاً شیرین هستند و موجب بروز مشکلاتی برایتان خواهند شد.
  7. به یاد داشته باشید که خوردن دسرها تا حدی بدون اشکال است که به خوردن آن ها وابسته نشوید.
  8. جالب است بدانید که مصرف شیرینی و دسر بعد از غذا، جزو ذائقه ما ایرانی ‌ها محسوب می‌ شود.

 

نتیجه گیری

در انتها ما دوباره پیشنهاد میکنیم حتما در مجالس دسر آماده باشد در تشریفات مجالس همیشه یکی از امتیاز های مثبت میزبان نحوه پذیرایی از مهمان بوده است .

کلیدواژه خود را وارد کنید