instagram    aparat  pinterest  linkedin  facebook  twitter پيام لشکري 09121013235
خنده چه فوایدی برای سلامتی انسان دارد؟

خنده چه فوایدی برای سلامتی انسان دارد؟

در این مطلب مطالب مفیدی در رابطه با فواید خنده و خندیدن برای سلامتی را می خوانید امیدواریم که در تمام طول زندگی همواره شاد و خرم باشید.(فواید خنده و خندیدن)

فواید خنده برای سلامتی

خنده چه فوایدی برای سلامتی انسان دارد؟

تقریباً همگی به فواید نسبی خنده واقف هستیم، امّا برای آشنایی بیشتر با فواید خنده برای سلامتی بدن انسان با ما همراه شوید.

تغییر چشم انداز فکری انسان

محققان دریافته اند که پاسخ ما به حوادث استرس زا می تواند از طریق اینکه آیا ما چیزی را به عنوان یک “تهدید” یا “چالش” می بینیم یا نه، تغییر کند. طنز میتواند چشم انداز روشنفکرانه ای به ما بدهد و به ما در تغییر این موضوع که چیزی را چالش ببینیم یا نه، کمک کند. به این ترتیب، ممکن است با خندیدن بتوانیم وقایع را کمتر تهدید کننده و بیشتر مثبت ببینیم.

فعال شدن ماهیچه های صورت و بدن

به هنگام خندیدن 17 ماهیچه در صورت و 80 ماهیچه در دیگر نقاط بدن به حرکت درمی‌آیند. این بدان معناست که خندیدین به نوعی موجب نرمش ماهیچه های بدن و در برخی شرایط ورزش آن ها می شود!

افزایش طول عمر

با توجه به تحقیقات اخیر منتشر شده در آرشیو روانپزشک عمومی، سالخوردگان خوش بین و احیاناً خنده رو دیرتر از بدبین ها می میرند. در واقع، در میان شرکت کنندگان در مطالعه سنی بین 65-85 ساله ها، کسانی که بیشتر خوش بین بودند، 55 درصد دیرتر از افراد بدبین تر به دلایل مختلف فوت می کردند. بیشتر اوقات، بعد از اینکه محققان نتایج را بر اساس سن، وضعیت سیگار کشیدن، مصرف الکل، فعالیت بدنی و دیگر اقدامات بهداشتی تنظیم کردند، افراد خوشبین 71 درصد احتمال مرگ کمتری از بدبین ها را داشتند!

کمک به لاغری

خندیدن فرایند سوزاندن کالری در بدن را تقویت می کند و به آن شدت می‌بخشد. بنابراین افراد می توانند بخندند و وزن کم کنند.

خندیدن بهترین کار برای سلامتی و پشت سر گزاشتن مشکلات است

افزایش سلامت و خلاقیت مغز

دکتر ویلیام فرای از دانشگاه استنفورد می گوید: طرز کار طنز و خلاقیت مشابه یکدیگر است. با ایجاد رابطه بین این دو مورد بی ربط، شما کل مغزتان را درگیر می کنید. طنز به سرعت موثر واقع می شود و اتفاقات خوبی برای بدن رخ می دهد.

ورود اکسیژن بیشتر به خون

در هنگام خندیدن انسان به طور خودکار عمیق‌تر نفس می‌کشد و به این ترتیب میزان اکسیژن بیشتری وارد خون می‌شود که برای سلامتی انسان مفید است.

افزایش گردش خون در بدن

به هنگام خنده گردش خون در قلب و سراسر اندام‌ها شدت بیشتری می‌گیرد و برای همین نیز برخی توصیه می‌کنند، صبح‌ها پس از برخواستن از خواب تا جایی که می‌توانید با قدرت بخندید.

فواید خنده و خندیدن

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید