loading

تاریخ مراسم عروسی را با این روش تعیین کنید

تاریخ عروسی

تعیین تاریخ عروسی

انتخاب تاریخ عروسی ، مراسم عقد ، ‌ازدواج و نامزدی یکی از مهم‌ترین اقداماتی است که قبل از برگزاری مراسم عروسی باید به آن توجه داشت. بهتر است که با عجله نسبت به انتخاب تاریخ اقدام نکرده و دقت لازم را در این زمینه داشته باشید. در این مقاله که توسط تشریفات عروسی و تشریفات مجالس لوکس لشکری تالیف شده است، به این مهم پرداخته‌ایم. تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

 

عوامل مهم در تعیین تاریخ عروسی

  • جذاب بودن تاریخ عروسی

برخی از افراد علاقه‌مند به انتخاب روزی برای عروسی هستد که تاریخ رندی داشته باشد مانند ۹۸.۸.۸

 

  • تعیین تاریخ عروسی در یک روز بامعنی

برگزاری جشن‌ عروسی در تاریخ‌های مهمی که مناسبت خاص دارند نیز بسیار رایج‌ می‌باشد، مثلا روزهای میلاد و تولد بزرگان.

 

  • در مشخص کردن تاریخ عروسی فرهنگ خانواده ها را درنظر بگیرید

برخی از اقوام ‌مختلف در انتخاب تاریخ عروسی رسومات متفاوتی دارند و به عنوان مثال روزهای فرد را مناسب دانسته و خواستار برگزاری مراسم عروسی عزیزان خود در این تاریخ‌ها می‌باشند.

 

  • نقش آب و هوا در تعیین بهترین زمان عروسی

وضعیت جویی و آب‌ و هوایی نیز تاثیر به سزایی در برگزاری مراسم ‌عروسی داشته و باید حتما به آن توجه داشت به عنوان ‌مثال اگر خواستار برگزاری مراسم‌ در باغ تالارها هستید حتما در تاریخ مناسبی که هوا بارانی و یا نامناسب باشد، مراسم را برگزار نمایید.  فصول بهار و پاییز هم انتخاب خوبی برای برگزاری مراسم عقد و عروسی می باشند چون هوا معتدل است و مشکلات سردی زمستان و گرمی تابستان را نداشته و عروسی در این ‌فصول به شدت رویایی است.

 

  • در نظر گرفتن تعطیلات رسمی در انتخاب تاریخ عروسی

اگر به دنبال یک روز تعطیل برای مراسم عروسی یا نامزدی خود هستید بهتر است با معایب احتمالی آن را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال در روزهای تعطیل رسمی تردد در اتوبان‌ها و فرودگاه‌ها به خصوص در شهرهای بزرگ پرازدحام و مشکل می شود و برای مهمانان راه دور شما ایجاد مشکل می کند. علاوه بر ترافیک اتوبان‌ها و فرودگاه‌ها، تردد در خیابان‌ها نیز در چنین روزهایی معمولا بسیار زیاد می‌باشد.
البته برگزاری مراسم در تعطیلات رسمی مزایایی هم دارد. به عنوان مثال دو یا سه روز تعطیلی متوالی برای مهمانان راه دور خیلی پسندیده است و باخیال آسوده می‌تواند در مراسم ‌شما شرکت کنند. اگر این ایام را برای جشن عروسی خود انتخاب کرده‌اید حتما چندین هفته قبل از برگزاری مراسم نسبت به دعوت آشنایان اقدام کنید.

 

  • توجه به مسابقات ورزشی پرطرفدار در انتخاب تاریخ عروسی

اگر خانواده شما بسیار علاقه مند به ورزشی خاص مثل فوتبال هستند، توجه داشته باشید که در زمان مشخص کردن تاریخ عروسی خود روزی را در نظر بگیرید که مسابقه مهم ورزشی در آن تاریخ برگزار نشود تا همه با خیال راحت در مراسم حاضر شوند و نهایت لذت را ببرند.

 

  • نقش محل ماه عسل در تعیین بهترین تاریخ برای عروسی

برای رفتن به بعضی مناطق لازم است که فصل خاصی را انتخاب کنید و اگر قصد دارید که برای ماه عسل به این مناطق رفته و اوقات خوشی را سپری کنید بهتر است که زمان عروسی را نیز با تاریخ رفتن به ماه عسل هماهنگ کنید.

 

  • تأثیر تاریخ  بر هزینه خدمات و تشریفات را نادیده نگیرید

تاریخ روز جشن‌ عقد و عروسی در هزینه‌ی تالارها و باغ و سالن نیز تاثیر گذار است. به عنوان مثال هزینه برگزاری ‌مراسم در آخر هفته‌ها به مراتب بیشتر از وسط‌ هفته می‌باشد. برگزاری مراسم در تاریخ‌های مهم مثل اعیاد شعبانیه نیز قیمت متفاوتی با سایر روزهای عادی دارد.

 

  • تداخل با مراسم سایر افراد فامیل

روز جشن عروسی خودرا به نحوی انتخاب نمایید که با جشن عروسی و ازدواج سایر افراد فامیل تداخل نداشته باشد و اقوام بتوانند به مراسم شما نیز تشریف آورده و نهایت لذت را ببرند.

 

تشریفات عروسی و تشریفات مجالس لشکری برای تمامی زوج‌های جوان آرزوی سلامتی دارد و آماده ساختن شبی رویایی و دلنشین برای شما عزیزان در خدمات عروسی و تشریفات لوکس لشکری می‌باشد.

اینستاگرام ما

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *