instagram    aparat  linkedin  facebook  twitter پيام لشکری 09121013235
تعیین تاریخ عروسی با در نظر گرفتن همه شرایط

تعیین تاریخ عروسی با در نظر گرفتن همه شرایط

عوامل مهم در تعیین تاریخ عروسی

اگر در حال برنامه ریزی برای مراسم عقد و عروسی خود هستید حتما می دانید که مهم ترین و اولین گام در برگزاری مراسم عروسی,تعیین تاریخ عروسی است. در واقع بعد از تعیین زمان مناسب برای مراسم عقد، عروسی و یا نامزدی است که برنامه ریزی برای مراسم شروع می شود. موارد زیادی وجود دارد که توجه به آن ها شما را در مشخص کردن زمان عروسی کمک می کند. پس اگر در تعیین تاریخ عروسی خود سردرگم شده اید این مطلب را از دست ندهید.

 

“تشریفات پیام لشگری آماده مشاوره و اجرای تشریفات مجالس شما در تهران و حومه می باشد.”

عوامل مهم در تعیین تاریخ عروسی

1. جذاب بودن تاریخ عروسی

شاید شما جزو آن دسته افرادی باشید که رند بودن تاریخ عروسیشان برای آن ها اهمیت زیادی دارد. این موضوع هم جذاب است و هم به خاطر سپردن چنین تاریخی راحتتر است. مثلاً  98/8/8

2. تعیین تاریخ عروسی در یک روز بامعنی

ممکن است از لحاظ این که آن روز مناسبت خاصی داشته باشد برای شما مهم و قابل توجه باشد. به عنوان مثال تاریخ تولد عروس خانوم یا آقای داماد یا هر روز دیگری که در تقویم مشترک شما دارای اهمیت است مثل تاریخ اولین ملاقات شما یا تاریخ خواستگاری.

تعیین تاریخ عروسی

3. در مشخص کردن تاریخ عروسی فرهنگ خانواده ها را درنظر بگیرید

برگزاری مراسم عروسی در اعیاد و مناسبت های مذهبی بسیار مرسوم است. پس اگر در فرهنگ خانوادگی شما این موضوع اهمیت دارد به آن توجه نمایید.
نکته قابل توجه دیگر در تعیین تاریخ عق و عروسی که با فرهنگ خانواده ها مرتبط است، مدت زمان مرسومی است که برای طول دوره عقد یا نامزدی در نظر گرفته می شود. اگر در خانواده ای زندگی می کنید که طولانی بودن زمان عقد یا نامزدی را نمی پسندند بهتر است یک تاریخ نزدیکتر انتخاب کنید.

4. نقش آب و هوا در تعیین بهترین زمان عروسی

 آب و هوا نقش مهمی در انتخاب بهترین زمان عروسی بازی می‌کند. معمولا فصل تابستان ریسک کمتری برای برگزاری مراسم عروسی دارد و پرطرفدارتر است اما برگزاری جشن عروسی در فصل تابستان هم مشکلاتی دارد مثل گرما زدگی یا خراب شدن آرایش عروس خانم و … ولی به هر حال مزایایی هم دارد مثل طولانی بودن روزها، قابل پیش بینی بودن هوا و ….

آب و هوای مراسم عروسی

فصول بهار و پاییز هم انتخاب خوبی برای برگزاری مراسم عقد و عروسی می باشند چون هوا معتدل است و مشکلات سردی زمستان و گرمی تابستان را ندارد.

بهترین کار این است که از طریق چند هواشناسی معتبر از وضعیت آب و هوایی روز مراسم عروسی خود مطلع شوید تا با تغییرات ناگهانی آب و هوا در آن روز غافلگیر نشوید.

5. در نظر گرفتن تعطیلات رسمی در انتخاب تاریخ عروسی

اگر به دنبال یک روز تعطیل برای مراسم عروسی یا نامزدی خود هستید بهتر است با معایب احتمالی آن را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال در روز های تعطیل رسمی تردد در اتوبان ها و فرودگاه ها به خصوص در شهر های بزرگ پرازدحام و مشکل می شود و برای مهمانان راه دور شما ایجاد مشکل می کند. علاوه بر ترافیک اتوبان ها و فرودگاه ها تردد در خیابان ها نیز در چنین روزهایی معمولا به سختی انجام می گیرد.

البته برگزاری مراسم در تعطیلات رسمی مزایایی هم دارد به عنوان مثال دو یا سه روز تعطیلی متوالی برای مهمانان راه دور خیلی پسندیده است.

بنابراین توصیه می کنیم اگر تاریخ عروسی شما در تعطیلات رسمی است، چند هفته قبل از برگزاری مراسم، به مهمانان تان اطلاع دهید تا برنامه دیگری برای آن روز نداشته باشند و به موقع در مکان جشن حاضر باشند.

6. توجه به مسابقات ورزشی پرطرفدار در انتخاب تاریخ عروسی

اگر در یک خانواده ورزشی زندگی می کنید یا حجم قابل توجهی از مهمانان شما علاقه مند به ورزش به خصوص فوتبال هستند توجه کنید که در زمان مشخص کردن تاریخ عروسی خود روزی را در نظر بگیرید که مسابقه مهم ورزشی برگزار نشود تا همه با خیال راحت در مراسم حاضر شوند.

7. نقش محل ماه عسل در تعیین بهترین تاریخ برای عروسی

این که برای ماه عسل خود قصد مسافرت به چه منطقه ای را دارید و آب و هوا، شلوغی، بارندگی ها و … در مورد منطقه ای که برای ماه عسل خود انتخاب کرده اید هم می تواند یکی از عواملی باشد که در زمان انتخاب تاریخ عروسی به شما کمک می کند تا از ماه عسل خود لذت ببرید.

بهترین زمان عروسی

“تشریفات پیام لشگری آماده برگزاری مراسم شما در تهران و باغ تالارهای حومه به بهترین شکل می باشد”

8 . تأثیر تاریخ عروسی بر هزینه خدمات و تشریفات را نادیده نگیرید

تعداد زیادی از تالارها و باغ تالارهای پذیرایی، در روزهای خاص، اعیاد مذهبی و حتی آخرهفته ها، قیمت خدماتشان با روزهای عادی متفاوت است بنابر این تاریخ برگزاری جشن عروسی شما، تقریبا اثر مستقیمی بر هزینه های شما می گذارد و حتی می تواند بر قیمت و کیفیت سایر خدمات عروسی  نیز اثر داشته باشد قیمت این خدمات در روزهای عادی با روزهای خاص سال اندکی متفاوت است.

در نتیجه اگر قصد صرفه جویی در هزینه های خود دارید بهتر است از خیر تاریخ های خاص و اعیاد مذهبی بگذرید. تعیین زمان برگزاری مراسم در یکی از ایام وسط هفته می تواند باعث صرفه جویی در هزینه های شما شود.

9. تداخل با مراسم سایر افراد فامیل

قبل از معین کردن تاریخ عروسی خود و نهایی کردن آن بهتر است بعد از انتخاب تاریخ مورد نظر خود با بزرگترهای فامیل مشورت کنید چون این افراد معمولا از تاریخ مراسم دیگر اعضای فامیل باخبر هستند و با این کار از تداخل مراسم خود با دیگران جلوگیری می کنید. علاوه بر این بعد از تعیین تاریخ عروسی، آن را به اطلاع کلیه اعضای فامیل و بزرگترهای فامیل برسانید.

 

تشریفات مجالس و باغ تالار لشکری ارائه دهنده بزرگترین و بهترین خدمات مجالس عروسی,عقد,نامزدی,همایش و سمینار در ایران.

 

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید