instagram    aparat  pinterest  linkedin  facebook  twitter پيام لشکري 09121013235
برگزاری مراسم نامزدی در منزل و ملزومات آن

برگزاری مراسم نامزدی در منزل و ملزومات آن

مراسم نامزدی، یکی از رسم هایی است که خانواده ها برای اینکه رسمی شدن ازدواج دختر و پسرشان را اعلام کنند اقدام به دعوت از مهمانان درجه یک و برگزاری یک مهمانی کوچیک میکنند. همچنین در مراسم عروسی از یک جایگاه مخصوص عروس و داماد استفاده میکنند که این مورد در جشن نامزدی نیز وجود دارد.

معمولا اکثر مردم برای برگزاری مراسم نامزدی خود به سمت رزرو باغ تالار یا سالن نمی روند و تمایل دارند که جشن خود را در منزل برگزار کنند. اگر قرار است شما هم مراسم خود را در منزل برگزار کنید بهتر است موارد زیر را رعایت کنید.

جشن نامزدی

نکات مهم در برگزاری مراسم نامزدی در منزل

اگر میخواهید شما هم مثل بسیاری از خانواده ها، مراسم جشن نامزدی خود را در خانه برگزار کنید، باید بدانید نیاز به رعایت مواردی که در ادامه ذکر می شود دارید. در کنار خوبی هایی که برگزاری جشن نامزدی در منزل دارد، همانطور مشکلاتی را نیز به همراه خواهد داشت.

تعداد مهمانانتان را مشخص کنید

زمانیکه تمامی قرارهای خود را با طرف مقابلتان گذاشته و به این پیوند رسمیت دادید زمان آن رسیده که تعداد میهمانان برای مراسم بله برون و یا نامزدی را مشخص کنید.

مشخص کردن بودجه جشن نامزدی

برنامه ریزی دقیق بودجه‌ فقط مختص جشن عروسی نیست. در واقع جشن نامزدی تمرین خوبی برای برآورد هزینه‌های عروسی است. این کار به شما کمک می‌کند تا با توجه به بودجه خود نوع جشن نامزدی و تعداد میهمانان را مشخص کنید.

انتخاب مکان مناسب با جشن نامزدی

اگر جشن نامزدی شما رسمی است یک رستوران یا تالار عروسی، انتخاب مناسبی است. اما اگر جشن شما خیلی رسمی نیست می‌توانید میهمانی در خانه یکی از اقوام و یا حتی حیاط منزل خودتان برگزار کنید.

کارت دعوت‌ متناسب مراسم نامزدی

اگر مراسم نامزدی شما یک جشن ساده تابستانی در حیاط خانه‌تان است می‌توانید از دعوتنامه‌های الکترونیکی با تم مناسب استفاده کنید. اما اگر میهمانی شما یک شام رسمی در رستوران است از دعوت‌نامه کاغذی استفاده کنید.

دکوراسیون جشن نامزدی

سعی کنید دکوراسیون ویژه جشن نامزدی خود را با همفکری نامزدتان طراحی کنید. هیچ نیازی نیست که دکوراسیون این جشن با جشن عروسی یکسان باشد. تا حد امکان سعی کنید جشن نامزدی را ساده برگزار کنید.

لباس‌ جشن نامزدی

لازم نیس عروس لباس تور بپوشد اما میتواند یک لباس مجلسی شیک که با بقیه فرق کند. داماد نیز باید لباسی با محیط جشن کت و شلوار مناسب به تن بکند. اما لباسش مشابه لباس داماد نباشد.

معمولا در مراسم نامزدی به دلیل اینکه فقط بستگان درجه یک دعوت می شوند و تعداد مهمانانتان خیلی زیاد نیست نیازی به باغ و فضای باز نیست. احتیاج به سالنی دارید که توانید آن را به دو قسمت تقسیم کنید زنانه و مردانه.

چیدن میز و صندلی

زمانیکه که قرار است جشنی را در منزل برگزار کنید حتما از صندلی های تاشو و میزهای کوچک گرد استفاده کنید. زیرا باید به فکر فضای کافی برای مهمانان نیز باشید.

انتخاب غذا

معمولا مراسم نامزدی در عصر یا بعد از ظهر برگزار می شود ولی اگر شما قصد دارید که که از مهمانان خود به صرف شام پذیرایی کنید می توانید غذا را از بیرون سفارش داده و یا اینکه از کسی که در این کار تبحر دارد تقاضا کنید که در منزل اینکار را انجام دهد. البته اینروزا فینگر فودها نیز طرفداران زیادی پیدا کرده و در مراسم هایشان بکار می برند. فینگرفودها علاوه بر خوش طعم بودن در زیبایی میزهای شام بسیار موثرند.

کفش های مهمانان

این گزینه ممکن است خیلی به آن دقت نشود ولی در اصل بسیار مهم بوده و در ظاهر جشن شما بسیار تاثیر گذار است. بنابراین به شما پیشنهاد می کنیم هنگام کرایه میز و صندلی به فکر کرایه یا خرید یک جاکفشی مناسب به تعداد مهمان ها باشید.

پیام خود را بنویسید

ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مرتبط

کلیدواژه خود را وارد کنید