loading

هر آنچه که باید از مراسم خواستگاری تا ازدواج بدانید


( از خواستگاری تا ازدواج )

ازدواج یکی از سنت‌های پسندیده ما ایرانیان می‌باشد که در دین مبین اسلام‌ نیز بسیار به آن توصیه و تاکید شده‌است.

در ایران مراسم ازدواج یکی از مسایلی است که از گذشته تا به امروز تغییرات بسیار کرده است و در این امر مهم، بسیار دقت و تامل می‌کنند‌ و بر اصولی پایبند می‌باشند که به آن مراحل خواستگاری تا جشن عقد می گویند.

تشریفات عروسی وخدمات مجالس لوکس لشکری، برای تمامی جوانان و زوج‌های جوان ارزوی سعادت و خوشبختی داشته و آماده خدمات رسانی به عزیزانتان می‌باشد.

در این مقاله به بررسی مراسم خواستگاری و اقداماتی که بعد از خواستگاری برای برگزاری مراسم عقد انجام می‌شود، می‌پردازیم. همراه ما باشید.

 

 

از خواستگاری تا ازدواج

از خواستگاری تا ازدواج

 

 

مراسم خواستگاری:

خواستگاری مهم‌ترین و موثرترین گام در زمینه ازدواج می‌باشد و خانواده‌ها در این جلسه باهم ‌آشناشده و تقریبا به رسومات و خصوصیات اخلاقی همدیگر آشنا شده و می‌توانند شرایط خود را مطرح کنند.

بله برون:

بله برون قدری رسمی‌تر از خواستگاری می‌باشد و برگزاری آن به نشانه ‌مثبت بودن جواب خانواده عروس است. در این جلسه بزرگ‌ترهای مجلس درباره مهریه، شیربها و سایر رسوم گفت‌وگو می‌کنند.

بعد از اینکه خانواده‌ها باهم به توافق رسیدند، معمولا شرایط صحبت شده را روی برگ کاغدی نوشته و داماد وحضار مجلس در انتهای آن امضا می‌کنند. سپس با چای و شیرینی از مهمانان پذیرایی می‌شود.

گرفتن معرفی نامه آزمایشگاه از محضر:

انتخاب محضر مناسب یکی از مهم‌ترین نکات قابل توجه برای ازدواج می‌باشد. برای مراجعه به محضر، حتما علاوه بر مدارک شناسی زوجین، شناسنامه پدر نیز الزامی می‌باشد. مدارک گفته شده به علاوه عکس 3*4 را به محضر تحویل داده و یک نامه از طرف محضر برای دادن آزمایش دریافت می‌کنید. برای دادن آزمایش و ورود به آزمایشگاه این معرفی نامه ضروری است.

مراجعه به آزمایشگاه:

معرفی نامه را باید به آزمایشگاه تحویل داده و برای آزمایش حتما باید ناشتا باشید. اولین آزمایشی که مد نظر است آزمایش اعتیاد می‌باشد.

دقت کنید که برای آزمایش اعتیاد از یک هفته جلوتر از مصرف داروهای کدئین دار و مسکن‌های مخدر خودداری کنید.

تزریق واکسن کزاز:

واکسن کزاز برای خانم‌ها می‌باشد. معمولا واکنس کزاز هر ده سال یک بار باید تزریق شود.

آزمایش خون:

از آقایان‌آزمایش خون گرفته می‌شود تا بیماری خونی، هپاتیت و تالاسمی مورد بررسی قرارگیرد. تالاسمی دوگونه بوده که عبارت انداز:

  • تالاسمی مینور
  • تالاسمی ماژور

مینور درواقع واقع همان کم ‌خونی بوده و با مصرف دارو قابل درمان می‌باشد.

در آزمایشگاه به دختر وپسرهایی که در نزدیکان خود سابقه بیماری و اختلالات ژنتیکی دارند، توصیه می‌کنند که آزمایش‌های ژنتیک را نیز انجام‌دهند.

ازدواج‌های فامیلی اگرچه از نظر علم‌پزشکی توصیه نمی‌شود اما درکشور ما بسیار رواج دارد.

در ازدواج‌های فامیلی آزمایش‌های ژنتیک را بسیار باید جدی گرفت و حد الاامکان از ازدواج‌های فامیلی خودداری کرد.

 

 

از خواستگاری تا ازدواج

از خواستگاری تا ازدواج

 

 

جلسات آموزشی برای زوجین:

برای اینکه زوجین از زندگی زناشویی و مسائل مربوط به زندگی مشترک آگاهی‌های لازم را بیایند، جلساتی در این زمینه برای بزرگواران برگزار می‌گردد و شرکت در این جلسات الزامی است.

دریافت نتایج آزمایش:

بعد از انجام آزمایش‌ها زمانی که نتایج آماده شد، درصورت نبود مشکل باید حتما نامه تاییده را به محضر تحویل دهید. این نامه تنها یک ماه اعتبار داشته و قبل از یک ماه عقد باید انجام شود. اگر عقد به تعویق انداخته شود، ‌باید مجدد آزمایش‌ها تکرارشود.

برگزاری مراسم عقد:

برگزاری عقد و جشن نامزدی بر عهده وانتخاب افراد می‌باشد. ما در خدمات عروسی و تشریفات مجالس لوکس لشکری، آماده خدمت رسانی به شما عزیزان بوده و بهترین و لاکچری ترین مراسم را برگزار خواهیم کرد.

با ارائه سفره‌های عقد مدرن وسنتی آراسته و سایر تشریفات مجالس مفتخریم که جشن عقد و نامزدی خود را در سالن‌های خدمات مجالس لوکس لشکری برگزارکنید.

ثبت ازدواج:

بعد از مراسم‌ عقد حتما باید برای ثبت رسمی ازدواج اقدام کرده و عقد نامه خود را دریافت کرد.

 

تشریفات لوکس لشکری برای همه عزیزان و زوج‌های جوان  آرزوی سعادت و خوشبختی می‌کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *